Борац у осмини финала Купа БиХ: Врањеш пресудио федералном прволигашу

Фудбалери Борца пласирали су се међу 16 најбољих тимова у Купу БиХ савладавши данас у Хаџићима домаћи Радник резултатом 0:1.

Учесник федералне Прве лиге пружио је добар отпор изабраницима Винка Мариновића, али је на крају погодак Стојана Врањеша из 24. минута био пресудан у овом дуелу. Послије једног прекида, лопта се одбила до Врањеша који ју је изгледне позиције ”закуцао” у мрежу и одвео Борац у осмину финала куп-такмичења.

Прије одласка на зимску паузу Борац ће одиграти још три меча у Премијер лиги БиХ. Све три утакмице одрадиће на гостујућем терену, а редом ће ривали бити Слога Меридиан, Звијезда 09 и Посушје.

РАДНИК (ХАЏИЋИ) – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Врањеш (24.), стадион: у Хаџићима, гледалаца: 300, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Бешић, Наргалић, Ковачевић, Јусуповић, физиотерапеут Незиревић (Радник), Пења (Борац).

РАДНИК: Муџелет, Опута (од 85. минута Мујић), Бешић (од 62. минута Јусуповић), Сабљица, Кобашевић, Ковачевић (од 62. минута Коњхоџић), Наргалић (од 85. минута Бркић), Казић, Јашаревић (од 85. минута Хукић), Рамић, Ризво. Тренер: Нихад Казић.

БОРАЦ:  Павловић, Ђекић (од 77. минута Квржић), Пејовић, Ћелић, Фићовић, Макарић (од 60. минута Пења), Пишек, Субић, Врањеш, Кулашин (од 70. минута Чавић), Михајловић (пд 70. минута Хреља). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: sport1.oslobodjenje.ba)