Пионири стартовали ремијем у Елитној лиги, кадети тријумфовали

Пионири Борца реијем су стартовали у Елитној лиги БиХ.

У првом мечу доигравања за шампиона, тим Милана Озрена је ремизирао са Жељезничаром резултатом 0:0 и препустио лидерску позицију Сарајеву, које је декласирало Зрињски (5:0).

Кадети су тријумфовали над Сарајлијама резултатом 2:1, стигавши до вођства у 49. минуту, голом Драгана Пејића. Изједначио је Харун Саџак у 79. минуту, док је коначан резултат поставио Немања Ћетојевић пет минута прије краја меча.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Кецман (Борац).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић (од 36. минута Д. Благојевић), Вишекруна, Кецман, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 48. минута Богојевић), Ћусо, Поповић (од 36. минута Лазић), Брешо (од 48. минута Мишић), Пејаковић (од 36. минута Лајић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Салијевић, Бајровић, Гавриловић, Јахић, Рахман (од 48. минута Омербашић (од 68. минута Карић)), Грбић, Мишовић, Жмирић, Слањанкић, Ковач, Софтић. Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:1

стријелци: 1:0 Пејић (49.), 1:1 Саџак (79.), 2:1 Ћетојевић (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ђајић, Ступар, Бурњаковић (Борац), Бабић, Шемдин (Жељезничар).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Ступар, Стрика (од 83. минута Шикањић), Ћетојевић, Петровић, Пејић, Ђајић (од 69. минута Ћорић), Бурњаковић, Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Душкај, Шемдин, Баримац, Куловац, Саџак (од 84. минута Гагула), Бабић, Шабић (од 46. минута Фочо), Бабалук, Арбиња (од 53. минута Џано), Дугић, Хасанић (од 78. минута Колић). Тренер: Фадил Жерић.