Пионири продужили негативни низ, кадети након преокрета до сигурне побједе над Широким

Пионири Борца наставили су, нажалост, негативан низ у Премијер лиги БиХ и продужили га на четири утакмице изгубивши у Бањалуци од Широког Бријега резултатом 0:1.

Стријелац јединог гола био је Гојко Јелић на истеку првог полувремена.

Са друге стране, кадети су након два везана ремија и једног пораза стигли до друге побједе, савладавши госте из Херцеговине резултатом 1:3 и то након резултатског преокрета.

Широкобријежани су повели голом Анте Прусине, али је Борац до краја меча погоцима Василија Јотића, Вукашина Даничића и Марка Бабића бодове задржао у Бањалуци.

Након непотпуне пете рунде, пионири Борца су на осмом мјесту уз три бода, док су кадети у својој лиги четвртопласирани уз осам бодова.

У сљедећем колу, Борац ће гостовати Крупи.

Пионири

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 0:1

стријелци: 0:1 Јелић (34.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, без присуства гледалаца, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Иванковић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Кузмић, Благојевић (од 67. минута Врсајковић), Ботић (од 60. минута Штрбац), Шикањић, Деспот, Симић, Мићић, Ћорић (од 55. минута Шешлак), Маркочевић, Стојичић (од 36. минута Стрика), Сарић (од 55. минута Ивановић). Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Слишковић, Задро, Квесић (од 70+1. минута Зеленика), Иванковић, Перко, Ј. Јелић, Медић, Гојсиловић (од 69. минута Бубало), Г. Јелић, Брекало, Јуриљ (од 62. минута Краљевић). Тренер: Далибор Кожул.

Кадети

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 3:1

стријелци: 0:1 А. Прусина (47.), 1:1 Јотић (49.), 2:1 Даничић (62.), 3:1 Бабић (79.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, без присуства гледалаца, судија: Никола Тадић (Бањалука), жути картони: Дрча (Борац).

БОРАЦ: В. Николић, Босанчић (од 86. минута Ј. Николић), Мариновић, Дрча, Шушић, Ћебић, Дамјанић (од 83. минута Самарџија), Јотић (од 81. минута Бркић), Даничић, Бабић (од 86. минута Илић), Плавшић (од 77. минута Моцоња). Тренер: Предраг Мајкић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Мајсторовић, Карачић (од 72. минута Медић), Кудић, Б. Прусина, Зубац (од 66. минута Челан), Бајкуша (од 46. минута Краљевић), Гашпар, А. Прусина, Зовко (од 46. минута Мандић), Муса, Сушац (од 69. минута Колобарић). Тренер: Анто Кокић.