Пионири преузели прво мјесто у Елитној лиги

Пионири Борца преузели су прво мјесто у Елитној лиги три кола прије краја сезоне!

Дјечаци у црвено-плавим дресовима савладали су у седмој рунди екипу Вележа резултатом 3:0, што им је уз идентичан пораз Сарајева у дуелу са Жељезничаром омогућило да стекну предност од два бода у односу на бордо тим.

Милош Лазић је у 25. минуту довео Борац у вођство, да би се у завршници меча још два пута затресла мрежа ”рођених”. Предност је удуплао Дејан Брешо у 66. минуту, док је коначан резултат поставио Давид Благојевић у посљедњем минуту.

У наредној рунди, Борац ће гостовати трећепласираном Жељезничару, који има три бода мање од црвено-плавих.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 3:0

стријелци: 1:0 Лазић (25.), 2:0 Брешо (66.), 3:0 Д. Благојевић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Брешо (Борац), Шкаљић (Вележ).

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Балаћ, Кецман, Н. Благојевић (од 48. минута Пејаковић), Сопренић, Ћулум (од 69. минута Поповић), Ћусо, Ристовић (од 48. минута Д. Благојевић), Брешо (од 68. минута Богојевић), Лазић. Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ: Хушић, Хусић, Ћумурија, Атајић (од 36. минута Ножић), Миљановић, Јеловац, Тиро, Шкаљић (од 36. минута Чуљак), Аџагић, Ребац (од 61. минута Рамић), Пајевић (од 36. минута Володер). Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 1:5

стријелци: 0:1 Милак (8.), 0:2 Куко (35.), 1:2 Петровић (39.), 1:3 Ђулиман (86.), 1:4 Куко (88.), 1:5 Ђулиман (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Јогуновић, Шкаљић, Бешић, Мехић, Ђулиман, Зекић, Милак (Вележ).

БОРАЦ: Милановић, Соколић, Ступар (од 52. минута Ботић), Шикањић, Ћетојевић, Петровић, Пејић (од 75. минута Ћорић), Ђајић (од 62. минута Мишић), Деспот, Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ВЕЛЕЖ: Тиквеша, Мехић, Бјелавац, Јогуновић, Бешић (од 81. минута Бехмен), Џиновић (од 46. минута Хусић), Шкаљић (од 58. минута Зекић), Милак, Ђулиман, Кулаглић (од 74. минута Караџа), Куко. Тренер: Алдин Каметовић.