Борац се учврстио на првом мјесту: ”Седам везаних побједа није мала ствар, али морамо да останемо чврсто на земљи!”

Изабраници Винка Мариновића тријумфовали су у недјељу увече над Вележом (2:0) у мечу деветог кола Премијер лиге БиХ и поставили нови клупски рекорд у Премијер лиги БиХ.

Црвено-плави су нанизали седам тријумфа у бх. елити, што никад до сад ниједне генерација Борца није успјела да оствари.

Опет смо држали утакмицу под контролом, имали смо своје шансе у првом полувремену које нисмо искористили. У другом смо направили притисак и дошли до гола. Чекали смо ситуацију да дамо и други, који је пао тек у 90. минуту. Иза нас су три тешке утакмице и могу само да похвалим играче – пренио је ријечи Винка Мариновића званични сајт Борца.

Побједу је, у трећем минуту надокнаде другог полувремена, потврдио Стојан Врањеш својим 53. премијерлигашким голом у дресу Борца.

Није било нимало лако, али смо остварили заслужену побједу. Сматрам да смо контролисали утакмицу, а можда смо могли и мало раније да је ријешимо, те да је лакше приведемо крају. Ипак, на крају 2:0 смо наставили свој побједнички низ. Дижемо се из утакмице у утакмицу и то се види по резултатима. Седам побједа у низу није мала ствар, али морамо да останемо чврсто на земљи и да у свакој наредној утакмици идемо на побједу – истакао је Врањеш.

Милан Мијатовић је четврти пут ове сезоне, на осам утакмица, сачувао мрежу.

Била је веома тешка утакмица. Вележ је квалитетна екипа, а нас је помало стигао умор након два гостовања. Ипак, успјели смо да постигнемо два гола, имали смо још неке добре прилике поред тога тако да смо заслужено стигли до побједе. Презадовољни смо. На првом смо мјесту, везали смо седам побједа и играмо веома добро. На нама је да наставимо овако и да се задржимо ту гдје јесмо – рекао је црногорски чувар мреже.

У сриједу, 4. октобра, Борац ће гостовати бијељинском Раднику у оквиру осмине финала Купа Републике Српске, док ће четири дана касније, од 15.00 часова, у Габели одмјерити снаге са ГОШК-ом у посљедњој утакмици прије октобарске репрезентативне паузе.