Пионири полусезону завршили на другом мјесту

Пионири Борца у други дио сезоне у Премијер лиги БиХ ући ће са друге позиције, уз два бода мање од лидера Сарајева. ”Црвено-плави” су јуче у Тузли савладали Слободу резултатом 1:2, док је тим са Кошева пред домаћом публиком декласирао Звијезду 09 резултатом 12:0.

У 15. минуту меча у Тузли, Борац је дошао до вођства 12. овосезонским поготком Марка Бркића. У 29. минуту домаћи су изједначили преко Анеса Хаџића, а коначан резултат постављен је у 44. минуту – поентирао је, за побједу Борца, Милијан Ковачевић.

Пионирска Премијер лига БиХ наставља се 29. фебруара и 1. марта 2020. године утакмицама 20. кола, у којем ће Борац угостити Широки Бријег.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Бркић (15.), 1:1 Хаџић (29.), 1:2 Ковачевић (44.), стадион: помоћни терен стдиона ”Тушањ”, гледалаца: 50, судија: Бошко Ракић (Бијељина), жути картони: Хаџић (Слобода).

СЛОБОДА: Омерагић, Хуремовић, Братовчић, Ћосић (од 44. минута Бошњаковић), Бабовић, Хаџић, Шербечић, Рахмановић (од 50. минута Хасановић), Вилакић (од 59. минута Муратовић), Т. Џинић (од 45. минута Азабагић), Авдић (од 46. минута Е. Џинић). Тренер: Алмир Хукић.

БОРАЦ: Николић, Рендић, Миздрак, Макарић, Шушић, Плавшић, Ковачевић (од 63. минута Самарџија), Сарић (од 70. минута Делкић), Бркић (од 59. минута Илић), Дамјанић (од 69. минута Врањеш), Дивљак (од 55. минута Јанковић). Тренер: Предраг Мајкић.