Пионири од 2:1 до 6:1 за осам минута

Пионирска селекција тријумфално је почела трећи круг такмичења у Премијер лиги декласиравши данас на помоћном терену Градског стадиона тим зеничког Челика резултатом 6:1.

Након првих 35 минута, Борчеви фудбалери имали су минималну предност над гостима; у 15. минуту је наш тим до вођства довео Михајло Јовашевић, шест минута касније са бијеле тачке је изједначио Алдин Бегановић, да би у 31. минуту Един Дурмиш затресао властиту мрежу.

У другом полувремену Борац је за осам минута дотукао ривала: прво је у 45. минуту из пенала погодио Јовашевић, 180 секунди касније Леонтије-Лука Драгољић постиже четврти гол за Борац и свој 16. у сезони, у 51. минуту прецизан је био Едхем Шупук, док је коначан резултат у 53. минуту поставио Марко Бабић.

Након 23 кола, пионири Борца чврсто држе треће мјесто са 51 бодом, осам више од четвртопласираног Широког Бријега.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 6:1 (2:1)

стријелци: 1:0 Јовашевић (15.), 1:1 Бегановић (21.), 2:1 Дурмиш (аутогол, 31.), 3:1 Јовашевић (пенал, 45.), 4:1 Драгољић (48.), 5:1 Шупук (51.), 6:1 Бабић (53.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу), жути картони: Малбашић (Борац), Ормановић, Сибало (Челик).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Рачић (од 53. минута Каменчић), Пушкар (од 60. минута Врућинић), Јовашевић (од 55. минута Савановић), Дрча (од 44. минута Бабић, Шунић, Малбашић, Шупук, Драгољић, Пушић (од 50. минута Ћебић).

ЧЕЛИК: Брка, С. Ковач, Т. Ковач, Кобилица (од 67. минута Жуна), Ормановић, Зековић (од 55. минута Софтић), Дурмиш (од 43. минута Пашалић), Бегановић, Сибало, Бахтић (од 55. минута Башић), Селимановић.