Одбрана два пута капитулирала у завршници

Фудбалери Борца ни на другој утакмици у Лиги за опстанак нису успјели да затресу противничку мрежу. Црвено-плави су, наиме, данас поражени у Добоју код Какња од домаће Младости резултатом 2:0, а одбрана нашег тима је капитулирала у финишу утакмице, односно у 85. и 90. минуту.

У првом полувремену домаћи су три пута запријетили голману Борца Марку Саватовићу: два пута преко Филипа Арежине и једном преко Аладина Исаковића, али је сва три пута чувар црвено-плаве мреже успио да се истакне и спријечи домаће да пошаљу лопту иза његових леђа.

У наставку је темпо игре опао, обје екипе су по једном угрозиле гол противника (Младост поново преко Арежине, а Борац преко Владана Даниловића), и када је малобројна публика помислила да ће меч завршити мирољубиво, резервиста Младости Далибор Панџа је матирао голмана који је зимус стигао у Борчев табор. Посљедњи минут регуларног дијела, како рекосмо, донио је други гол Какањаца, а био је дјело најагилнијег појединца у домаћем табору Филипа Арежине.

Борац ни даље не зна за побједу у 2018. години, уписана су три ремија и два пораза, а прву наредну шансу да коначно осјете сласт побједе фудбалери у црвено-плавим дресовима имаће 31. марта када након 14-дневне паузе у шампионату дочекују посљедњепласирани Витез.

Када је у питању стање на табели, Младост је седма са 35 бодова, док је Борац позициониран један степеник испод са 8 бодова мање.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 2:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Панџа (85.), 2:0 Арежина (90.), стадион: у Добоју код Какња, гледалаца: 150, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Арежина (Младост), Веселиновић, Мајкић (Борац).

МЛАДОСТ: Буквић, Металси, Захировић (од 66. минута Аганспахић), Шишић (од 56. минута Хирош), Арежина, Шећеровић, Карахмет, Дилавер, Мујагић (од 82. минута Панџа), Мишић, Исаковић. Тренер: Едис Мулалић.

БОРАЦ: Саватовић, Лучић (од 80. минута Пашагић), Ојданић, Карић, Радуловић (од 67. минута Чудић), Маховић, Жеравица, Мајкић, Даниловић (од 62. минута Буразор), Јаничић, Веселиновић. Тренер: Марко Максимовић.