Пионири надиграли Широки Бријег

Пионири Борца забиљежили су протеклог викенда пету побједу у Премијер лиги Босне и Херцеговине савладавши у оквиру седмог кола екипу Широког Бријега резултатом 4:2.

Након 17 минута игре, изабраници Предрага Мајкића били су у предности од два гола у односу на Широкобријежане; мрежу гостију, наиме, погађали су Михајло Јовашевић у 10. и Леонтије-Лука Драгољић у 17. минуту. У 21. минуту заостатак гостију преполовио је Петар Шетка, поставивши, испоставило се касније, коначан резултат првог полувремена.

45. минут доноси повећање Борчеве предности и гол Едхема Шупука, у 68. минуту Томислав Крстановић смањује на 3:2, а коначан резултат, у посљедњем минуту, поставља Марко Пушић у 70. минуту.

Након 7 утакмица, са учинком од пет побједа и два пораза, пионири Борца заузимају четврто мјесто, а у осмој првенственој рунди гостују у Бијељини екипи Радника.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 4:2 (2:1)

стријелци: 1:0 Јовашевић (10.), 2:0 Драгољић (17.), 2:1 Шетка (21.), 3:1 Шупук (45.), 3:2 Крстановић (68.), 4:2 Пушић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Васиљ, Будимир (Широки Бријег).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић (од 44. минута Гојић), Василић, Пушкар, Каменчић (од 62. минута Рачић), Малбашић (од 56. минута Рауш), Јовашевић, Шупук (од 63. минута Пушић), Шунић (од 52. минута Даничић), Вуковић, Драгољић. Тренер: Предраг Мајкић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Планинић, Јелић (од 60. минута Сесар), Љубић, Васиљ (од 50. минута Л. Солдо), Црњац, Будимир, М. Солдо (од 19. минута Гугић), Крстановић, Јуришић, Шетка, Чамбер. Тренер: Далибор Кожул.