Пионири испустили тријумф над Сарајевом у посљедњем минуту, висок пораз кадета

Пионири Борца испустили су побједу над Сарајевом у посљедњем минуту.

Црвено-плаве је до вођства, у мечу 22. кола, довео Душан Петровић у 54. минуту, али је госте од пораза спасио Амар Церић у 70. минуту.

Кадети су од одговарајуће селекције бордо клуба поражени резултатом 0:3.

Сарајлије су повеле у 10. минуту аутоголом Немање Рендића, да би у другом полувремену, иу 65. и 70. минуту, прецизни били Недим Керановић и Сеид Праменковић.

И пионири и кадети су су своју лигу завршили на четвртом мјесту са 47 бодова, односно 43 бода, а сада такмичење настављају у Елитној лиги.

БОРАЦ  – САРАЈЕВО 1:1

стријелци: 1:0 Петровић (54.), 1:1 Церић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Сопренић (Борац), Церић, Реџић (Сарајево).

БОРАЦ: Корићанац, Томас (од 44. минута Ћулум), Вишекруна, Терзић, Максимовић, Благојевић (од 48. минута Сопренић), Мићић, Ђудуровић, Џевахирић, Петровић, Пејић (од 67. минута Ђерман). Тренер: Милан Озрен.

САРАЈЕВО: Алета, Захировић (од 36. минута Кујача), Карамехмедовић, Врбан, Косо, Омеркић, Реџић (од 67. минута Хаскић), Градишић, Мухаремовић, Нухановић (од 51. минута Курбеговић), Брачковић (од 47. минута Церић). Тренер: Мухамед Џакмић.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:3

стријелци: 0:1 Рендић (аутогол, 10.), 0:2 Керановић (68.), 0:3 Праменковић (75.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Рендић (Борац), Челик (Сарајево).

БОРАЦ: Милановић, Рендић, Врањеш (од 36. минута Куновац), Макарић, Бурњаковић, Ковачевић (од 60. минута Дивљак), Плавшић, Јанковић (од 36. минута Скалић), Дамјанић, Самарџија (од 84. минута Стрика), Миздрак (од 46. минута Ђајић). Тренер: Предраг Мајкић.

САРАЈЕВО: Шутковић, Делић, Коленда (од 80. минута Саџак), Челик, Керановић (од 76. минута Бездроб), Бабић, Дурановић (од 84. минута Голијанин), Праменковић, Стјепановић (од 79. минута Јањић), Шеткић, Алагић (од 84. минута Алајмовић). Тренер: Адмир Хасанчић.