Пионири и кадети уписали побједе у Врапчићима

Пионири и кадети Борца тријумфовали су над селекцијама Вележа у оквиру другог кола Елитне лиге.

Млађа селекција је у Врапчићима дошла до побједе резултатом 0:1, а стријелац јединог гола био је капитен Матеј Декет у 45. минуту.

Старија екипа је уписала тријумф резултатом 1:3. Двоструки стријелац за црвено-плаве био је Синиша Ристић (17. и 71. минут), док је један гол постигао Огњен Ђерман (47. минут).

Послије другог кола Елитне лиге, Борчеви пионири су четвртопласирани са 50 бодова, док су кадети са истим бројем бодова на трећем мјесту.

Овог викенда, на терену су били и јуниори Борца, који су на помоћном терену Грбавице ремизирали са Жељезничаром без погодака.

Послије тог исхода, Борац је шестопласирани са 26 бодова.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Матеј Декет (45.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 60, судија: Денис Лимов (Габела), жути картони: Харун Шендро, Еман Тојага (Вележ), Никола Терзић, Павле Нежић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Асад Аговић, Емин Гаштан, Мирза Пуце, Санин Џихо (од 68. минута Махир Фајић), Харун Шендро, Ајдин Мураспахић, Емре Бећић, Еман Тојага (од 44. минута Исак Пинтул), Исхак Нухић (од 57. минута Денис Гачаница), Кенан Карић, Саид Демировић (од 44. минута Амер Балић). Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Андреј Бобар, Павле Нежић, Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Стефан Штрбац, Матеј Декет, Никола Тешић (од 48. минута Кристијан Зечевић), Вељко Савановић, Ђорђе Станимировић (од 65. минута Павле Топић), Алекса Голић (од 36. минута Никола Терзић), Данило Вучковац (од 26. минута Милош Бајић). Тренер: Асмир Авдукић.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:3

стријелци: 1:0 Махир Бехић (16.), 1:1 Синиша Ристић (17.), 1:2 Огњен Ђерман (47.), 1:3 Синиша Ристић (71.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Павле Ћусо (Борац).

ВЕЛЕЖ: Мирза Пајић, Амер Зекић (од 72. минута Недим Нухановић), Мирза Бјелавац, Енис Поздер (од 53. минута Орхан Володер), Мухамед Атајић (од 53. минута Мирза Ћумурија), Харис Џиновић (од 81. минута Фарис Пуце), Махир Бешић, Алмин Ћорић, Златан Миљановић (од 81. минута Ајас Ћурић), Нидал Шкаљић (од 72. минута Мили Бехмен), Нирмел Шкаљић. Тренер: Елмир Кудузовић.

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић, Стефан Вишекруна (од 17. минута Огњен Ђерман), Милош Балаћ, Марко Ћетковић, Павле Ћусо, Вук Ћорић (од 59. минута Јелисије Врсајковић), Вукашин Гостимировић, Дејан Брешо, Милош Лазић (од 53. минута Павле Павковић), Синиша Ристић. Тренер: Игор Мирковић.