Борац поклекао након 22 кола без пораза: Зрињском три бода на Градском стадиону

22 меча у низу Борац није осјетио горчину пораза у WWIN лиги БиХ.

Послије неуспјеха на Грбавици (2:0) у првом мечу у сезони, кренула је импозантна серија играча у црвено-плавим дресовима – која је прекинута овог викенда.

У дербију 24. рунде, Борац је на Градском стадиону, резултатом 1:2, поражен у дуелу са Зрињским, који је тако разлику за играчима Винка Мариновића у борби за титулу смањио на девет бодова пред исто толико кола до краја сезоне.

Борац је био опаснији у првих 20-ак минута утакмице и два-три пута опасно запријетио. Филип Брадарић је у посљедњи час интервенисао испред Јове Лукића, Јаков Благаић је из даљине шутирао тик поред стативе.. а онда је седам минута прије одласка на одмор стигла казна.

Томислав Киш се у 38. минуту одлучио на ударац из даљине, голман Борца Милан Мијатовић је одбио лопту али само до Тарика Рамића који је одиграо дупли пас са хрватским нападачем и потом погодио за 0:1 на семафору.

Послије пет минута игре у другом дијелу, Зрињски је удуплао вођство. Све је кренуло од тренутка када је Јосип Ћорлука скочио испред Давида Вуковића на Борчевој половини, а онда пребацио лопту до Киша који одиграва десно за Матију Малекинушића а овај у средини шеснаестерца поново проналази Киша који лако матира Милошевића.

Двадесетак минута прије краја Стојан Врањеш је био у доброј прилици, али је његов ударац главом из непосредне близине одбранио голман ”племића” Марко Марић, који у првом од три минута надокнаде није могао ништа да учини.

Извео је Василије Терзић слободан ударац са лијеве стране, а Макс Јурај Ћелић је надвисио одбрану гостију и поспремио лопту у мрежу. Покушао је Борац у преосталим секундама да и други пут матира мостарску ”јединицу”, али у томе није успио, па се, рекли смо, Зрињски за три корака приближио Борцу у борби за шампионски трофеј.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће у још једном великом дербију гостовати Вележу, али ће прије тога већ у сриједу гостовати у Читлуку Широком Бријегу, у првој утакмици полуфинала Купа БиХ (15.30).

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:2

стријелци: 0:1 Тарик Рамић (38.), 0:2 Томислав Киш (50.), 1:2 Макс Јурај Ћелић (90.), стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Давид Чавић (Борац), Матија Малекинушић, Нардин Мулахусејновић (Зрињски).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Макс Јурај Ћелић, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић (од 77. минута Ален Јуриљ), Јово Лукић (од 77. минута Милан Макарић), Зоран Квржић, Давид Чавић (од 61. минута Дамир Хреља), Јаков Благаић (од 61. минута Василије Терзић), Саво Шушић, Јован Нишић (од 61. минута Стојан Врањеш). Тренер: Винко Мариновић.

ЗРИЊСКИ: Марко Марић, Хрвоје Баришић, Јосип Ћорлука, Томислав Киш (од 72. минута Силвио Илинковић), Нардин Мулахусејновић (од 72. минута Немања Билбија), Матија Малекинушић (од 59. минута Марио Тичиновић), Тарик Рамић (од 81. минута Лука Луканић), Марио Ћуже, Филип Брадарић, Тони Шуњић, Себастијан Корда. Тренер: Жељко Петровић.