Пионири и кадети стигли до побједа над Леотаром, у сриједу против Жељезничара

Пионири и кадети Борца били су успјешни протеклог викенда у оквиру 13. кола Премијер лиге БиХ.

У дуелима са селекцијама Леотара, Борчеви омладинци уписали су двије побједе – пионири су тријумфовали резултатом 9:0, а кадети резултатом 2:1.

Двоструки стријелци за тим Милана Озрена били су капитен Андреј Мићић, Вук Ћорић и Огњен Ђерман, док су по један гол постигли Срђан Мишић, Фарис Џевахирић и Георгије Ристовић.

За кадете, стријелци су били Петар Самарџија и Лука Дивљак.

Уз двије утакмице мање, пионири и кадети се налазе на четвртом мјесту са 24, односно 23 бода.

У сриједу их већ очекују нове такмичарске обавезе, а ријеч је о заосталим утакмицама 12. кола у Сарајеву против Жељезничара.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 9:0

стријелци: 1:0 Мићић (2.), 2:0 Ћорић (9.), 3:0 Мишић (33.), 4:0 Мићић (39.), 5:0 Ћорић (52.), 6:0 Џевахирић (53.), 7:0 Ђерман (62.), 8:0 Ристовић (65.), 9:0 Ђерман (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Мишо Мачкић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Балаћ, Сопренић, Богојевић (од 36. минута Ристовић), Мићић (од 43. минута Ђерман), Ђудуровић (од 49. минута Поповић), Јовановић (од 36. минута Џевахирић), Петровић (од 49. минута Кнежевић), Ћорић, Максимовић. Тренер: Милан Озрен.

ЛЕОТАР: Тешановић (од 50. минута Јокановић), Бегенишић (од 45. минута Боро), Полић, Корол, Милошевић, Атељевић, Пејовић, Вуковић (од 59. минута Главан), Вујовић, Лакић (од 49. минута Вукаловић), Ђурђевић (од 42. минута Поповац). Тренер: Пајо Јанковић.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 2:1

стријелци: 1:0 Самарџија (5.), 1:1 Милошевић (9.), 2:1 Дивљак (18.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: тренер Рајко Мичета (Леотар).

БОРАЦ: Милановић, Пеуља, Рендић, Макарић, Миздрак, Ковачевић (од 89. минута Кнежевић), Плавшић, Јанковић, Самарџија, Дивљак, Делкић. Тренер: Предраг Мајкић.

ЛЕОТАР: Степановић, Г. Поповић, С. Поповић, Дабарчић, Глоговац, Милошевић, Вукајловић, Пухало (од 77. минута Риђешић), Милојевић (од 63. минута Шаренац), Кешељевић (од 77. минута Сувајац), Климовић (од 46. минута Росандић). Тренер: Рајко Мичета.