Борац и Жељезничар подијелили бодове: Гости повели на Градском, Врањеш сачувао бод

Борац је ремизирао са Жељезничаром резултатом 1:1 у једном од дербија 12. кола m:tel Премијер лиге БиХ, односно у посљедњој утакмици у првенству прије октобарске двонедјељне паузе.

Да су црвено-плави тријумфовали над Сарајлијама, наставак сезоне дочекали би на трећем мјесту уз 19 бодова. Овако, морају да се задовоље петим, уз два бода мање, али и утакмицом мањка у односу на лидера, Зрињски, који је скупио 27 бодова.

До предности је, у 33. минуту, стигао гостујући тим.

Седад Субашић је прошао по лијевој страни, шутирао, Бојан Павловић кратко одбио лопту, на коју је натрчао Петар Бојо и спровео је у мрежу.

Недуго касније, Недим Мекић је умјесто мреже погодио пречку – а убрзо је стигла казна за пропуштено.

Изједначење је стигло у 45. минуту, када је капитен Стојан Врањеш прихватио једну лопту у шеснаестерцу, а онда “распалио” по њој и матирао немоћног Јосипа Бендера.

У наставку се мреже нису тресле, иако је за то било прилика.

Најбоље за Борац у другом полувремену пропустили су, у 56. минуту, Врањеш, који је ударцем главом уздрмао оквир гола, и Јово Лукић у 69. минуту, када није успио да захвати лопту на жељени начин.

Са друге стране, сјајну шансу за госте, девет минута прије краја, није искористио Недим Мекић – из изгледне позиције је лопту послао преко гола.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:1

стријелци: 0:1 Бојо (33.), 1:1 Врањеш (45.), стадион: Градски, гледалаца: 6500, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Јовановић, Ћорић (Борац), Бојо (Жељезничар).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Ћорић, Бегић, Молс (од 80. минута Мелег), Војновић, Субић, Врањеш, Кулашин (од 46. минута Вушуровић), Мораитис (од 60. минута Лукић), Закарић (од 80. минута Н. Дујаковић). Тренер: Немања Миљановић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер, Малић, Црнчевић (од 70. минута Хајдаревић), Косорић, Субашић (од 82. минута Виштица), Мујезиновић, Здунић (од 30. минута Бекрић (од 82. минута Зец)), Дрина, Бојо, Мекић, Гасал (од 70. минута Хреља). Тренер: Томислав Ивковић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Ведран Шевчук)