Пионири и кадети повели у Сарајеву, али остали без повољног резултата

Пионири и кадети Борца доживјели су идентичне поразе, резултатом 3:2, на гостовању Сарајеву у 11. колу Премијер лиге БиХ.

Пионири су повели поготком Вука Ћорића у 15. минуту, али су затим до 53. минута примили три гола, док је пораз ублажио Фарис Џевахирић у 55. минуту.

Кадети су имали 1:0 голом Сергеја Богданића из 28. минута, те 2:2 поготком Петра Самарџије из 55. минута, али су на крају остали без повољног резултата.

Пионири су у Сарајеву уписали први пораз у сезони, па су након десет мечева (утакмица са Широким Бријегом из 9. кола биће накнадно одиграна) пети са 21 бодом.

Кадети, након сјајној старта сезоне и шест побједа у првих седам мечева, три кола не знају за тријумф, а након десет мечева су другопласирани уз 20 бодова, десет мање од лидера Сарајева, које има максималну успјешност.

У наредној рунди, Борчеве омладинце очекује гостовање Жељезничару.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 3:2

стријелци: 0:1 Ћорић (15.), 1:1 Мухаремовић (26.), 2:1 Реџић (51.), 3:1 Нухановић (53.), 3:2 Џевахирић (55.), стадион: у Бутмиру, гледалаца: 50, судија: Бењамим Дељковић (Сарајево), жути картони: Алета, Карамехмедовић, Кириџић (Сарајево), Мићић, Јуркас, Ђудуровић (Борац).

САРАЈЕВО: Алета, Карамехмедовић, Мухаремовић, Косо (од 69. минута Мусић), Омеркић (од 70+2. минута Рахман), Градишић, Кириџић, Реџић (од 65. минута Хаскић), Брачковић (од 52. минута Музаферија), Захировић, Церић (од 50. минута Нухановић). Тренер: Едис Зуко.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Балаћ, Благојевић, Ћорић, Мићић, Ђудуровић, Џевахирић, Петровић, Богојевић (од 48. минута Шећербеговић), Кнежевић (од 58. минута Поповић). Тренер: Милан Озрен.

стријелци: 0:1 Богданић (28.), 1:1 Бабић (37.), 2:1 Нурковић (53.), 2:2 Самарџија (55.), 3:2 Нурковић (пенал, 65.), стадион: у Бутмиру, гледалаца: 80, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Праменковић (Сарајево).

САРАЈЕВО: Шутковић, Делић, Алајмовић, Челик, Хусић, Љуковац (од 89. минута Керановић), Дурановић (од 86. минута Голијанин), Нурковић, Праменковић (од 90+1. минута Бездроб), Коленда (од 58. минута Мердић), Бабић (од 77. минута Шабановић). Тренер: Адмир Хасанчић.

БОРАЦ: Николић, Пеуља (од 63. минута Миздрак), Делкић, Макарић (од 80. минута Стојичић), Шушић, Сарић (од 74. минута Ковачевић), Плавшић (од 83. минута Стрика), Богданић, Дамјанић, Самарџија (од 70. минута Дивљак), Бурњаковић. Тренер: Предраг Мајкић.