Пионири ”бацили петарду” – Зрињски лако савладан у Бањалуци!

Пионири Борца декласирали су Зрињски резултатом 5:1 у дербију 19. кола Премијер лиге БиХ.

Већ до паузе, тим Милана Озрена је стекао предност од три гола. У другом и осмом минуту ”племиће” је матирао Георгије Ристовић, трећи погодак за Борац био је дјело Јована Ћулума у 25. минуту, да би у другом полувремену, за само три минута, преко Никше Благојевића (44.) и Стефана Богојевића (47.) ”бацио петарду” и наставио трку са Сарајевом, које је лидер уз бод више (Сарајево 46, Борац 45).

Кадетска екипа поражена је резултатом 1:3. У првом полувремену Мостарци су дошли до предности од два гола након погодака Борне Филиповића у 20. и Данијела Пуљића у 40. минуту.

Стефан Ћетојевић је у 67. минуту преполовио Борчев минус, али је 13 минута касније Сергеј Игнатков вратио ”племићима” плус два и практично овјерио побједу, након које је Борац на шестом мјесту са 28 бодова.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 5:1

стријелци: 1:0 Ристовић (2.), 2:0 Ристовић (8.), 3:0 Ћулум (25.), 4:0 Благојевић (44.), 5:0 Богојевић (47.), 5:1 Шаравања (54.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Рачић, Лајић (од 50. минута Пејаковић), Вишекруна (од 50. минута Балаћ), Кецман, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Мишић, Ристовић (од 45. минута Благојевић), Богојевић (од 65. минута Поповић), Томић (од 48. минута Лазић). Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ: Доко, Брадвица (од 46. минута Галић), Рајич (од 10. минута Буховац), Антуновић, Солдо, Шаравања, Чарапиња (од 36. минута Браћ), Галић, Ћорић (од 36. минута Пупић), Зовко (од 53. минута Варга), Васиљ. Тренер: Миле Пехар.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:3

стријелци: 0:1 Филиповић (20.), 0:2 Пуљић (40.), 1:2 Ћетојевић (67.), 1:3 Игнатков (80.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Мишић (Борац).

БОРАЦ: Јуркас, Врховац, Ступар (од 58. минута Благојевић), Терзић, Ђајић (од 75. минута Панић), Соколић (од 46. минута Деспот), Шикањић (од 46. минута Мишић), Марчетић, Ђудуровић, Петровић, Стојичић (од 46. минута Ћетојевић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЗРИЊСКИ: Брадвица, Васиљ (од 81. минута Видовић), Шего (од 70. минута Бадров), Шилић, Сесар, Карачић, Пуљић, Филиповић, Покрајчић, Игнатков, Шакота (од 84. минута Цвитковић). Тренер: Дубравко Орловић.