Јесења полусезона завршена поразом у Мостару

Фудбалери Борца поражени су у Мостару од Зрињског резултатом 1:0 на крају премијерлигашке полусезоне.

Црвено-плави тако ни у 17. међусобном дуелу у граду на Неретви нису успјели да тријумфују (15-2-0), па ће у други дио сезоне ући са трећег мјеста, уз шест бодова мање од Мостараца (Зрињски 39, Борац 33).

Практично све вриједно спомена у овом дуелу десило се у другом полувремену, а све је почело од 50. минута, када је Борац можда и оштећен за гол.

Чувар мреже Зрињског је беспотребно изашао са гола, лопта је стигла до Николе Андрића који се са половине терена одлучио на ударац, дјелује да је лопта након избацивања Николе Мандића прешла гол-линију, али према мишљењу арбитра Мирзе Казлагића, то није био случај…

Само два минута касније Мандић је добио директан црвени картон. Енвер Кулашин је побјегао одбрани Зрињског, а Мандићу није преостало ништа друго него да га заустави прекршајем, због којег је ”поцрвенио” као посљедњи играч одбране.

Очекивало се да Борац уз бројчану предност на терену ”крене у акцију”, али се три минута након црвеног картона за Мандића суочио са резултатским минусом. Нико Јанковић је извео слободан ударац са лијеве стране, а највиши у шеснаестерцу Борца био је Хрвоје Баришић, који ударцем главом доводи Мостарце до предности.

Резултат се до краја меча није мијењао, али јесте број играча на терену. Само пар минута након што је ушао у игру, а након што је једног играча Зрињског нехотично ударио, Милан Спремо је ушао у расправу са резервистима Зрињског који су га окружили поред терена. На крају је искључен, баш као и Алмир Бекић, који је у том дуелу био и ”најгрлатији”…

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Баришић (55.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 3000, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Бекић, Зломислић, Сабљић (Зрињски), Мркаић, Нинковић, Војновић (Борац), црвени картони: Никола Мандић (Зрињски, 51. минут), Алмир Бекић (Зрињски, 87. минут), Милан Спремо (Борац, 87. минут).

ЗРИЊСКИ: Чондрић, Баришић, Чорлука, Зломислић, Хаџић (од 46. минута Мандић), Бекић (од 59. минута Мемија), Дрљо (од 46. минута Ћуже), Странпут, Јанковић (од 90+1. минута Малекинушић), Магдић, Тичиновић (од 75. минута Сабљић). Тренер: Сергеј Јакировић.

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 77. минута Јуриљ), Мркаић (од 77. минута Лукић), Предраговић, Војновић, Субић, Андрић (од 84. минута Спремо), Лазић, Кулашин (од 66. минута Закарић), Татар, Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)