Пионири апсолвирали Крупу већ у првом полувремену

Пионири Фудбалског клуба Борац савладали су јуче, у заосталој утакмици 20. кола Премијер лиге, екипу Крупе на гостујућем терену резултатом 0:2 и на тај начин забиљежили први тријумф у наставку сезоне, с обзиром да су на старту ремизирали у Бањалуци са бијељинским Радником резултатом 1:1.

Оба гола изабраници Предрага Мајкића постигли су у првом полувремену; до предности су стигли у 18. минуту поготком Данијела Шунића, док је коначан резултат, у претпосљедњем минуту првог дијела, са бијеле тачке поставио Михајло Јовашевић након што је Оњен Радаковић играо руком у казненом простору.

Борац након 20 одиграних утакмица заузима четврто мјесто са 42 бода, а до краја регуларног дијела сезоне одиграће још двије утакмице. Прво ће, у 22. колу, у недјељу гостовати мостарском Зрињском, а потом, у заосталој утакмици 21. кола, 14. марта, у дербију кола угостити тузланску Слободу. Треба, свакако, напоменути да се Премијер лига БиХ, како пионирска, тако и кадетска, игра по трокружном систему (33 кола).

КРУПА – БОРАЦ 0:2 (0:2)

стријелци: 0:1 Шунић (18.), 0:2 Јовашевић (34.), стадион: у Крупи на Врбасу, гледалаца: 30, судија: Бојан Панић, жути картони: Радаковић (Крупа), Пушкар (Борац).

КРУПА: Матијаш (од 36. минута Стјепановић), Кнежевић, Пуцар, Хажбић, Гаврић (од 60. минута Зечевић), Видовић, Радаковић, Хаџић, Краљ, Ступар, Стрика. Тренер: Вељко Лолић.

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић (од 56. минута Каменчић), Рачић, Пушкар, Јовашевић, Даничић (од 45. минута Бабић), Шунић, Малбашић (од 49. минута Јокић), Драгољић (од 62. минута Пушић), Шупук, Вуковић (од 56. минута Јотић). Тренер: Предраг Мајкић.