Патња до финиша, па два брза гола: Мелег и Врањеш за славље на прољећној премијери!

Игра није била добра – али бодови се пишу!

Фудбалери Борца побједом су стартовали у прољећном дијелу сезоне савладавши екипу Олимпика резултатом 0:2, уз поготке Дејана Мелега у 87. и Стојана Врањеша у првом минуту надокнаде.

Тренер Марко Максимовић приредио је изненађење у стартној постави, оставивши на клупи крилног нападача Алмедина Зиљкића, умјесто којег је заиграо још увијек јуниор Давид Чавић.

Ипак, почетком другог полувремена, обзиром да се ситуација на терену није одвијала како је Максимовић замислио, Зиљкић се нашао на терену, баш као и нападач Елвис Механовић.

Све до 87. минута Борац је јалово нападао, док су се ”вукови” организовани бранили и били на корак од освајања значајног бода у борби за опстанак.

Ипак, у том 87. минуту, Ђорђе Ћосић упутио је са лијеве стране једну дијагоналну лопту, прескочила је капитена Стојана Врањеша, те стигла до Дејана Мелега, који је вечерас постигао други премијерлигашки гол у дресу Борца.

Пао је тада камен са срца, а побједа је овјерена у другом минуту надокнаде, када је Врањеш реализовао пенал након прекршаја над Механовићем.

Иначе, прије почетка меча, приређена је мала свечаност, обзиром да су поклон-дресови уручени како Врањешу, тако и бившем нападачу Борца Саши Кајкуту, који је ове зиме завршио каријеру.

Кајкуту је припала ”седмица”, а Врањешу дресови 150 и 50, што су бројке одиграних мечева и постигнутих голова у дресу ”Великана из Платонове”.

БОРАЦ – ОЛИМПИК 2:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Мелег (87.), 2:0 Врањеш (пенал, 90+1.), стадион: Градски, без гледалаца, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Закарић, Ћорић, Механовић (Борац), Перишић, Хаџић (Олимпик).

БОРАЦ: Павловић, Ћорић, Ћосић, Војновић, Бртан, Субић, Чавић (од 46. минута Зиљкић), Врањеш, Мелег (од 89. минута Босанчић), Милојевић (од 46. минута Механовић), Закарић. Тренер: Марко Максимовић.

ОЛИМПИК: Хаџић, Хоџић, Бајрактаревић, Османовић (од 88. минута Махмутовић), Перишић, Гаврић, Хаџановић, Леканић, Дујмовић, Ханџић (од 88. минута Имамовић), Шишић. Тренер: Славко Петровић.