Опрез пред Зрињски: “Мостарци јесу у резултатској, али не и играчкој кризи!”

Дерби четвртог кола m:tel Премијер лиге БиХ одиграће се у недјељу, када ће Борац, са почетком у 17 часова (уз директан пренос на ТВ Арена спорт), угостити мостарски Зрињски.

”Црвено-плави” су у прошлом колу поражени на Грбавици од Жељезничара резултатом 2:1, док је Зрињски био надмоћнији ривал у мечу са Радником, али је успио да стигне само до бода (0:0), што не задовољава апетите ”племића”, поготово  након пораза у мостарском дербију од Вележа (2:0).

Атмосфера пред овај меч би била боља да смо остварили бољи резултат у Сарајеву, али већ смо тај резултат оставили иза себе. Лоших пет минута другог дијела нас је коштало бољег исхода, али знам да имам могућност да радим са трезвеном групом играча, те могу да кажем да нас је тај пораз додатно зближио пред важан меч са Зрињским. Мостарци јесу у кризи резултата, али не и у у кризи игре. Зрињски је могао већ након првих 30 минута да води 3:0 против Радника, али нису успјели да материјализују прилике које су им се указале. Морамо, међутим, да будемо оптимистични пред овај меч. Репрезентативну паузу можемо да дочекамо као првопласирани или при врху, те, исто тако, желимо и у европску утакмицу, која нам се приближава, да уђемо побједнички расположени. Респектујемо Зрињски, свака им част, али вјерујем да им на утакмици у недјељу нећемо дозволити ни десет минута наше лоше игре – рекао је Јагодић на конференцији за новинаре.

Похвално је о ”племићима” говорио и Владан Даниловић, стријелац изједначујућег гола у дербију у Сарајеву.

Сувишно је посебно истицати квалитете Зрињског. Мостарци имају квалитетну екипу, можда и најбољу у лиги, међутим играмо на домаћем терену, а ту се ипак ми више питамо.

Биће ово, иначе, 15. окршај Борца и Зрињског у Бањалуци, кад је у питању m:tel Премијер лига БиХ.

Борац има десет побједа, а посљедња је остварена у септембру 2015. године (2:1). Зрињски је два пута долазио до ремија и то на посљедње двије утакмице у граду на Врбасу, док су два бањалучка окршаја завршена побједом Мостараца.

Посљедњи пут то се десило у фебруару 2009. године, када је, такође, тренер нашег тима био Владо Јагодић.