Одличан дерби у Сарајеву припао домаћима: Борац се два пута враћао, али остао празних руку

Сјајан дерби одиграли су вечерас, на Олимпијском стадиону ”Асим Ферхатовић – Хасе”, фудбалери Сарајева и Борца, а након 90 минута, разлога за славље имали су домаћи, који су Бањалучане, који су пред ово коло били лидери на табели, савладали резултатом 4:2 и ”преотели” им прво мјесто.

У раној фази меча Борац се несрећно суочио са резултатским заостатком, потом се два пута враћао у меч, једном и са играчем мање, али није то било довољно да се у Бањалуку врати бар са једним бодом, уз који би преноћио на првом мјесту на табели.

Двије веома добре прилике, у трећем и 15. минуту, у погодак није претворио Горан Закарић, а одмах након друге пропуштене прилике, Сарајево је стигло до предности.

Амар Рахмановић је планирао да у казненом простору упосли Ивана Јукића, Владан Даниловић је планирао то да спријечи, али је, нажалост, несрећно послао лопту иза леђа Бојана Павловића и омогућио Сарајеву да дође до предности.

Био је Борац у шанси да у 32. минуту дође до изједначења, али је срећа поново била на страни Сарајева – Стојан Врањеш је погодио пречку, али је, ипак, само пет минута касније наш тим ”поравнао” резултат.

Изведена је одлична контра, Горан Закарић је проиграо Јову Лукића чији ударац је одбранио Владан Ковачевић, али ”јединица” домаћих ништа није могла да уради послије сјајног ударца Алмедина Зиљкића.

Нажалост, резултат 1:1 није дуго био на снази – тек око два минута.

Борац је, практично, други гол примио из аута који је сам извео.

Учинио је то Милош Боровчанин, слабо бацивши лопту до Даниловића, што је искористио Амар Рахмановић, ”украо” лопту и након два дриблинга над Борчевом одбраном матирао Павловића.

Од старта другог полувремена, Јагодић је на терен, умјесто Субића и Бртана, послао Ћосића и Георгиева, који је вечерас дебитовао за ”црвено-плаве”. Ипак врло брзо, Јагодић је био приморан да изврши и трећу измјену.

Наиме, на самом отварању наставка други жути картон је показан Ђорђу Милојевићу, па је настала ”рупа” у одбрани, те је Јагодић ван игре извео Закарића, а на терен послао Александра Војновића.

Ипак, и уз десет играча на терену, Борац је по други пут успио да изједначи. Учинио је то Даниловић у 71. минуту искупивши се за аутогол, али се онда Борцу поново десило да врло брзо прима нови погодак.

Други пут вечерас! Кратко је изведен је корнер са лијеве стране, а лопта се нашла у посједу Бењамина Татара, који је нациљао и прецизним ударцем погодио супротни угао Борчевог гола.

Покушавао је Борац, до краја меча, да пронађе начин да се опет дигне, да се опет врати из нок-дауна, али, нажалост, није.

Напротив. Нокаутиран је у самом финишу, када је Татар, на асистенцију Матијаса Фанима, постигао свој други вечерашњи гол.

Борац се сада, након овог пораза, поново окреће обавезама на европској сцени. У четвртак, 17. септембра, очекује га окршај са португалским Рио Авеом у другом колу квалификација за Лигу Европе.

Меч се игра на Градском стадиону у Бањалуци, почиње у 20 часова, а директно ће га преносити ТВ Арена спорт.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 4:2

стријелци: 1:0 Даниловић (аутогол, 16.), 1:1 Зиљкић (37.), 2:1 Рахмановић (39.), 2:2 Даниловић (71.), 3:2 Татар (73.), 4:2 Татар (90.), стадион: ”Асим Ферхатовић – Хасе”, без присуства гледалаца, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Милојевић, Бртан, Даниловић (Борац), црвени картон: Ђорђе Милојевић (Борац, 46. минут).

САРАЈЕВО: Ковачевић, Оремуш, Ахметовић, Рахмановић (од 84. минута Ханџић), Миличевић, Салчин (од 77. минута Пидро), Пејовић, Јукић (од 61. минута Фанимо), Дуповац, Сушић (од 61. минута Ђокановић), Татар. Тренер: Винко Мариновић.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Даниловић, Бртан (од 46. минута Георгиев), Субић (од 46. минута Ћосић), Лукић (од 64. минута Круз), Врањеш, Милојевић, Боровчанин (од 81. минута Радуловић), Зиљкић, Закарић (од 50. минута Војновић). Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: ФК Сарајево)