Одбрамбене грешке кумовале поразу у Клужу: Румуни тријумфовали у првом мечу, Мораитис стријелац за Борац

Борчеви фудбалери поражени су на стадиону ”Константин Радулеску” од Клужа, шампиона Румуније, резултатом 3:1 у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона.

Лоше је Борчева дефанзивна линија дјеловала у првих 45 минута, а епилог су два ”јефтино” примљена поготка. У 11. минуту је Ђорђе Милојевић фаулирао Билела Омранија у шеснаестерцу Борца, досуђен је пенал који у гол није претворио Сипријан Деак, али се лопта ипак одбила на врх шеснаестерца до Омранија, који је погодио за 1:0.

Стријелац првог гола је у 28. минуту асистирао Деаку за 2:0 послије још једне грешке Борчевих дефанзиваца, да би у посљедњих 7-8 минута првог полувремена Дино Ћорић избацивањем лопте са гол-линије и Никола Лакић сјајном интервенцијом спријечили да већ тад Борац не буде дотучен.

И онда, у надокнади првог дијела, гол за враћање наде…

Горан Закарић је на десној страни упослио Алмедина Зиљкића који је центрирао, а на правом мјесту се нашао грчки интернационалац Панајотис Мораитис и погодио за 2:1.

Био је то гол захваљујући којем је Борац боље изгледао на старту другог дијела, тачније до 60. минута, када га је ”пресјекао” нови гол.

Овог пута, стријелац је био Исланђанин Рунар Сигурјонсон, побјегавши на десној одбрани Борца након Деакове асистенције и погодивши супротан горњи угао Лакићевог гола.

Могао је, у финишу, Стојан Врањеш да поготком потпуно врати Борац у игру и омогући врло добар резултат пред реванш у Бањалуци 13. јула, али је послије добре соло-акције и асистенције Закарића, након што је изашао сам испред голмана Арлаускиса, из изгледне позиције послао лопту поред гола.

Побједник овог двомеча ће у другом колу квалификација за Лигу шампиона играти против бољег из два дуела луксембуршке Фоле Еш и Линколн Ред Импса са Гибралтара (прва утакмица завршена ремијем 2:2).

Поражена екипа ће се преселити у друго коло Конференцијске лиге, гдје ће играти са пораженим из двомеча литванског Жалгириса и Линфилда, представника Сјеверне Ирске. Први меч завршен је побједом шампиона Литваније резултатом 3:1.

КЛУЖ – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Омрани (11.), 2:0 Деак (28.), 2:1 Мораитис (45+1), 3:1 Сигурјонсон (60.), стадион: Др Константин Радулеску, судија: Јохем Кампујс (Холандија), жути картони: Паун, Омрани, Родригез (Клуж), Војновић, Молс (Борац).

КЛУЖ: Арлаускис, Сушић (од 79. минута Манеа), Буена, Сестор, Камора, Сигурјонсон, Родригез, Костаче (од 61. минута Чипчиу), Деак, Паун (од 67. минута Петрила), Омрани (од 67. минута Дебељух). Тренер: Мариуш Симудика.

БОРАЦ: Лакић, Субић (од 68. минута Јовановић), Ћосић, Милојевић, Ћорић, Мелег (од 74. минута Молс), Војновић (од 61. минута Бегић), Зиљкић (од 74. минута Вушуровић), Врањеш, Закарић, Мораитис (од 68. минута Живковић). Тренер: Марко Максимовић.

(борац-спорт, фото: Никола Кулага/ФК Борац)