Одбојка

Одбојкаши уписали прву побједу у текућој сезони

Одбојкаши Борца забиљежили су вечерас прву побједу у текућој сезони Премијер лиге БиХ савладавши у дворани Борик екипу брчанског Јединства резултатом 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:21).

Изабраници Мише Марјановића су на добар начин ушли у меч и стекли три поена предности (8:5). Гости су успјели да анулирају минус и стигну до изједначења (10:10), међутим Борац се након тога одвојио новом серијом (5:1) за +4 (15:11) и привео сет крају.

Црвено-плави су до 2:0 стигли доминантно: било је у другом сету 8:3, нешто касније 12:5, па у финишу сета 22:13, а други период игре завршен је резултатом 25:15.

Почетак трећег сета указивао је на то да би домаћин могао да слави побједу максималним резултатом, с обзиром да је врло брзо на семафору био исписан резултат 5:0, а нешто касније и 10:5. Ипак, гости подижу ниво игре у наредним минутима те долазе до егала (14:14). Низом од четири поена Борац поново прави осјетну разлику и чинило се да је отпор Брчака тада дефинитивно сломљен, али није било тако. Тим из Брчког се диже по други пут у сету и прелази у вођство (18:19), које задржава до краја сета и осваја га резултатом 23:25.

Пријетили су Брчаци да меч уведу и у пети сет, стигавши до 6:8, али је одмах затим Борац нанизао четири поена и прешао у вођство, које је половином сета удуплао (14:10) и, за разлику од трећег периода, овај мирно привео крају за освајање три изузетно важна бода у борби за што бољи пласман.

У четвртом колу, које се игра 27. и 28. октобра, Борац ће гостовати екипи Модриче, коју је у досадашњем току сезоне већ једном савладао и то у Бањалуци резултатом 3:0 у утакмици полуфинала Купа Републике Српске.