Одбојка

Одбојкаши поражени у Брчком

Одбојкаши Борца поражени су протеклог викенда на гостовању у Брчком од актуелног освајача дупле круне у БиХ Младости резултатом 3:0, што им је други неуспјех у текућој сезони Премијер лиге, с обзиром да су на старту елитног такмичења у дворани Борик поражени од Домаљевца истим резултатом.

Изабраници Мише Марјановића били су на добром путу да ријеше први сет у своју корист (предност 16:18), али је, у финишу истог, тим из Брчког “заиграо на карту искуства” и добио га резултатом 21:25, послије чега су црвено-плави психички пали, те релативно лако препустили домаћима наредна два сета.

Имали смо предност од два поена у првом сету, али је у одлучујућим момемтима пресудио квалитет актуелног шампиона. Након што су домаћи преокренули резултат у том дијелу игре, нисмо успјели да се резултатски вратимо у меч и противник је на почетку другог сета одмах направио предност коју нисмо успјели да стигнемо. Почетком трећег сета заиграли смо донекле као у првом сету, али је и тада противник квалитетном и искусном игром стекао високу предност и тријумфовао – рекао је за наш портал техничар Одбојкашког клуба Борац и репрезентативац Црне Горе Никола Радонић.

У наредној првенственој рунди Бањалучани ће у дворани Борик угостити другог брчанског премијерлигаша Јединство, које је такође у прва два кола уписало исто толико пораза, те, интересантно, освојила само један поен мање од одбојкаша у црвено-плавим дресовима (Борац 108:150, Јединство 107:150).

Већ смо се окренули у тој утакмици у којој, реално, имамо улогу фаворита. Настојаћемо да је оправдамо и обрадујемо публику коју позивам да нам помогне са трибина у овој изузетно важној утакмици – навео је Радонић.

(борац-спорт, фото: ОК Борац)