Нова побједа ”осица” – Извиђач остао на -12 у Борику!

Рукометашице Борца у потпуности су оправдале улогу фаворита у дуелу са Извиђачем и посљедњепласирану екипу на табели савладале резултатом 33:21.

Била је то јубиларна, десета овосезонска побједа за ”осице”, а највише погодака на путу до ње постигла је Хелена Ћурић, која је шест пута затресла противничку мрежу, док су три играчице – Слађана Андрић, Ивана Бобић и Милана Раилић – постигле по гол мање.

У гостујућем тиму се са шест голова истакла Анђела Борас, док је један мање поред свог имена уписала Матеа Носић.

Након 12 кола, у борби за титулу Борац и даље има бод мање од Груда, које су у овој рунди такође уписале тријумф двоцифреном разликом (против Илиџе 33:20), те бод више од Хаџића, које су разликом од седам голова (32:25) савладале Кривају.

У наредној рунди, играчице Николе Бијелића ће гостовати екипи Илиџе.

БОРАЦ – ИЗВИЂАЧ 33:21

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Ајла Ћатић и Наида Ћатић, седмерци: Борац 8 (5), Извиђач 1 (0), искључења: Борац 6 минута, Извиђач 4 минута.

БОРАЦ: Јуркас, Е. Мајкић 1, Османовић 1, Андрић 5, Раилић 5, Летић 2, Бобић 2, С. Мајкић 2, Бијелић 1, Вуклиш, Ђурашиновић, Ћурић 6, Тодић, Кршић 2, Новаковић 2, Лончар 1. Тренер: Никола Бијелић.

ИЗВИЂАЧ: Ходник, Милас, Носић 5, Селимић, Анђ. Борац 6, Микулић, Анд. Борас 2, Мешић 3, Петровић, Токић 1, Павловић, Ћатић 3, Хаџовић, Шута 1. Тренер: Иван Ловрић.