”Игра живаца” у Борику завршена ремијем: Борац и Грачаница у посљедњих 10 минута без гола!?

Још једном се доказало да Грачаница не лежи рукометашима Борца…

У петак су велики премијерлигашки ривали одмјерили снаге у Борику, а послије 60 минута ”игре нерава”, бодови су подијељени (19:19), а све након што у посљедњих 10 минута нисмо видјели ниједан гол!?

Првих 30 минута, током којих је екипа Дамира Доборца у пар наврата имала три гола предности (1:4, 5:8), завршено је ”иксом” (12:12), да би на старту наставка црвено-плави везали два поготка и дошли до 14:12.

Анулирао је то Омер Мехмедовић, искористивши два седмерца, а одмах након тога играчи Ирфана Смајлагића су новим ”спајањем” голова, поново стигли до плус два (16:14).

Половином другог полувремена, Грачаница је исконтролисала резултат и преокренула ствари у своју корист (17:19) погоцима Хариса Џиновића и Сеада Даутовића, да би до уласка у посљедњих десет минута успјели да погоде још само Владислав Залевски и Никола Маливојевић.

Од тог тренутка, па до краја меча, мреже као да су биле ”зачаране” – ни један ни други голман ниједном до краја утакмице није капитулирао, а на крају је јунак био голман Грачанице Маид Џанбеговић, који је у посљедњем нападу одбранио ударац са крила Владана Ђурђевића.

Након овог ремија, Борац се још више удаљио од борбе за титулу, с обзиром на то да је заостатак за другопласираном Грачаницом остао исти (два бода), уз меч више, док лидер Извиђач, који има четири бода више од Борца, тек треба да одигра свој меч овог кола, против Херцеговине у Невесињу.