Никола Турањанин и Дориан Курузовић одвели Борац до тријумфа у Врапчићима

Јуниори Фудбалског клуба Борац тријумфално су напустили стадион Вележа у Врапчићима. Изабраници Зорана Драгишића јуче су, у утакмици 19. кола Премијер лиге БиХ, савладали “рођене” резултатом 0:2 и уписали прву гостујућу лигашку побједу још од седмог кола и гостовања екипи Младости у Добоју код Какња (1:2).

Наш тим дилеме око коначног исхода отклонио је за пет минута, односно у интервалу од 71. до 76. минута. Прво је, наиме, мрежу Едиса Рахимића затресао Никола Турањанин, постигавши свој трећи гол у прољећном дијелу сезоне, након што је, подсјетимо, претходно постигао једини гол у побједи над Крупом, те био стријелац у поразу од Слободе. Предност је удвостручио и коначан резултат поставио Дориан Курузовић, којем је јучерашњи погодак био укупно пети од старта такмичења.

Након 19 одиграних утакмица јуниори Борца са исто толико бодова заузимају 11. мјесто, а у наредна два кола биће домаћини и то екипама Младости и Радника. Ипак, прије меча са тимом из Добоја код Какња, Драгишићев тим ће у сриједу, 18. априла, у Бањалуци са почетком у 15 часова одиграти реванш утакмицу полуфинала Купа БиХ против мостарског Зрињског. Први меч, игран на помоћном терену стадиона Под Бијелим бријегом, завршен је побједом домаћег тима резултатом 3:0.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:2 (0:0)

стријелци: 0:1 Турањанин (71.) 0:2 Курузовић (76.), стадион: у Врапчићима, гледалаца: 25, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: – .

ВЕЛЕЖ: Рахимић, Прањга, Тојага, Бајректаревић, Аговић, Пуце (од 46. минута Хебибовић), Халиловић, Сеферовић, Козић, Максумић (од 63. минута Бркан), Манџука (од 77. минута Марић). Тренер: Авдо Калајџић.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Вуковић (од 65. минута Јаворац), Арсић, Турањанин, Бамбураћ (од 83. минута Жарић), Боснић (од 49. минута Курузовић), Ненад, Бановић, Ескић (од 85. минута Кезија), Милутиновић. Тренер: Зоран Драгишић.