Никола Турањанин човјек одлуке у јуниорском дербију са Крупом

Јуниори Борца савладали су данас, у заосталој дерби утакмици 14. кола Премијер лиге БиХ, екипу Крупе резултатом 1:0, те освајањем прва три бода у прољећном дијелу сезоне попели се један степеник више на табели и тренутно су десети са 16 бодова.

Јунак локалног дербија био је нападач црвено-плавих Никола Турањанин, који је затресао мрежу иза леђа Николе Кљајића у 67. минуту утакмице. Идеалан центашут је са десне стране упутио капитен Немања Бургић, а Турањанин се одлично снашао на супротној стативи побјегавши чувару Анђелу Гузијану и пребацивши Кљајића.

Прво полувријеме није понудило стопостотне шансе; из првих 45 минута биљежимо само два покушаја Драгишићевог тима и то преко Немање Бамбураћа и Николе Турањанина, али је лопта у оба наврата путовала ван оквира гола.

На старту других 45 минута Драгишић је извршио троструку измјену, па су умјесто Немање Бамбураћа, Срђана Ескића и Бориса Јагодића на терен послати Андреј Боснић, Дориан Курузовић и Душан Вукобратовић. Пријетио је Борац у интервалу од 60. до 65. минута преко споменутог Курузовића, те Бургића и Арсића, али је одбрана Крупе на челу са Кљајићем сваки пут успијевала да отклони опасност испред свог гола. У томе, ипак, није успјела у споменутом 67. минуту, када је, како рекосмо, Турањанин одлично реаговао након асистенције Бургића и одвео Борчеве јуниоре до пете овосезонске побједе.

На крају рецимо да су и Борац и Крупа утакмицу завршили са 10 играча у пољу с обзиром да су у 87. минуту директни црвени картони показани Душану Вукобратовићу са једне и Данилу Шиповцу са друге стране. Везиста нашег тима oштро је стартовао на Шиповца, који га је по придизању са терена одгурнуо у предјелу врата. У насталу “гужву” умијешали су се и остали фудбалери два тима, а главни судија Милан Доцић ситуацију је смирио искључивањем из игре споменутог двојца.

У наредном, 17. колу, Борац ће гостовати екипи Слободе, док ће 4. априла на помоћном терену Градског стадиона, у заосталој утакмици 16. кола, угостити сарајевски Жељезничар.

БОРАЦ – КРУПА 1:0

стријелац: 1:0 Турањанин (67.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 250, судија: Милан Доцић (Бањалука), жути картони: Бамбураћ, Арсић (Борац), Гвозденовић, Гајић (Крупа), црвени картони: Душан Вукобратовић (Борац, 87. минут), Данило Шиповац (Крупа, 87. минут).

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Граховац, Арсић, Јагодић (од 46. минута Вукобратовић), Бургић, Турањанин, Бамбураћ (од 46. минута Боснић), Ненад (од 64. минута Милутиновић), Бановић, Ескић (од 46. минута Курузовић). Тренер: Зоран Драгишић.

КРУПА: Кљајић, Јусић (од 60. минута Гајић), Бабић (од 84. минута Јокић), Гвозденовић, Шиповац, Нинковић (од 74. минута Вучкић), Авдић (од 54. минута Шеварика), Гламочић, Гускић, Гузијан, Новковић (од 54. минута Врачар). Тренер: Ненад Студен.