Неуспјех ”црвено-плавих” у Тузли, Слобода из штрајка до три бода

Фудбалери Борца нису се прославили вечерас на Тушњу…

Вјеровали су ”црвено-плави” да могу да искористе штрајк због неисплаћених плата и нетренирање фудбалера Слободе током двоседмичне паузе и да у Бањалуку могу да се врате у побједничком расположењу, међутим доживјели су тежак ударац, напустивши тузлански стадион уз три лопте у мрежи (3:1)…

Тузлански ”црвено-црни” одбили су, након седмог кола, да редовно обављају тренажни процес, због чега су чак и отказали пријатељску утакмицу са Цибалијом у Винковцима. У најави утакмице, чак се и шеф стручног штаба Слободе Миле Лазаревић питао колико његови изабраници у овом тренутку могу да пруже против Крунићевог тима, али је добио више него јасан одговор.

Иако се, свакако, у игри осјетио изостанак рада у протекле двије седмице, домаћини су збили редове и тријумфовали над нашим тимом, који је након трећег овосезонског пораза пао на осмо мјесто премијерлигашке табеле.

У првом полувремену, виђена су три поготка – од тога два из прекида. У деветом минуту Слобода је дошла до предности: Тонија Ливанчића је беспотребно фаулирао лијеви бек Борца Ђорђе Ћосић, досуђен је слободан ударац, који је у гол претворио Омар Пршеш. 20. минут донио је други погодак Тузлака: покушао је Алмир Бекић да центрира, лопту је на земљи руком зауставио десни бек нашег тима Денис Чомор, главни судија Франо Јелић показао је на бијелу тачку, а сигуран реализатор пенала био је Самир Бекрић.

Већ у сљедећем минуту Борац је узвратио: Стојан Врањеш је на лијевој страни упослио Марка Мирића који је центирао у средину и пронашао Срђана Вујаклију, који је постигао свој првенац у црвено-плавом дресу.

Упркос слабој партији, имао је Борац у другом полувремену шансе да још који пут затресе мрежу домаћег састава. У 49. минуту Врањеш је извео слободан ударац, створила се гужва пред гол-линијом тузланског састава, али су домаћи успјели да се одбране. Потом је исти фудбалер у 82. минуту погодио стативу, док је у другом минуту судијске надокнаде Вујаклија пропустио шансу да ”угура” лопту у мрежу иза леђа Николе Лакића и постигне свој други гол на овом мечу.

Казна је могла да услиједи само минут касније, када је Младен Лучић у два наврата спријечио Тузлаке да постигну трећи гол, али ништа није могао у четвртом минуту надокнаде када га је матирао – Небојша Рунић! Штопер Борца био је, близу центра терена, под притиском играча Слободе Абида Мујагића који му се налазио иза леђа, а Рунић неспретно реагује, упућује снажну лопту ка властитом голу и матира истрчалог Лучића, који је данас, рецимо и то, уписао 300. наступ у Премијер лиги БиХ.

Слобода је овом побједом дошла до шесте позиције уз 12 бодова, док је Борац, како рекосмо, осми са бодом мање.

У сљедећем колу, које се игра 21. и 22. септембра, Слобода ће у госте екипи Младости, док ће Борац пред домаћом публиком угостити Широки Бријег. Прије тога, оба тима ће имати обавезе у сриједу, у Купу БиХ: Борац ће на пут у Орашје, док ће Слобода гостовати у Градишци екипи Козаре.

СЛОБОДА – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Пршеш (9.), 2:0 Бекрић (пенал, 20.), 2:1 Вујаклија (21.), 3:1 Рунић (аутогол, 90+4.), стадион: Тушањ, гледалаца: 3000, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Бегановић, Бекрић, Бекић, Пршеш (Слобода).

СЛОБОДА: Лакић, Бегановић, Јусић, Узелац, Пршеш, Османовић (од 68. минута Мујагић), Бекрић, Ливанчић (од 87. минута Буљић), Максимовић (од 63. минута Хоџић), Бекић, Мартелат. Тренер: Миле Лазаревић.

БОРАЦ: Лучић, Радуловић (од 79. минута Кајкут), Црнов (од 73. минута Зиљкић), Даниловић, Ћосић, Чомор, Мирић (од 59. минута Милутиновић), Врањеш, Јаничић, Рунић, Вујаклија. Тренер: Бранислав Крунић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)