Крунић послије пораза на ”Тушњу”: Штрајк додатно зближио Слободине играче

Фудбалери Борца поражени су у првој утакмици послије двоседмичне паузе због квалификација за ЕП 2020. године резултатом 3:1 од Слободе, чији су играчи одбили да тренирају током поменутог периода због неисплаћених плата.

Већ до 20. минута домаћи састав стекао је предност од два гола, Борац је експресно смањио заостатак, а резултат 2:1 био је на снази све до четвртог минута судијске надокнаде другог полувремена, када је властиту мрежу са више од 40 метара (!?) затресао дефанзивац нашег тима Небојша Рунић.

Својим играчима не могу ништа да замјерим. Одиграли смо квалитетно и сматрам да нисмо заслужили пораз. Примили смо два гола из два прекида, а поново у овој полусезони нисмо имали среће у Тузли. У једној ситуацији, лопта је ишла по гол-линији, нисмо успјели да постигнемо гол за 2:2, а на крају смо то учинили сами себи. Видјело се колико су се играчи Слободе борили, Тузла заслужује да има јаког премијерлигаша, а ми се окрећемо наредним утакмицама – рекао је шеф стручног штаба Борца Бранислав Крунић за БХТ1 послије утакмице.

Нове обавезе његов тим очекују у сриједу, када ће у утакмици шеснаестине финала Купа БиХ гостовати у Орашју истоименој екипи, некадашњем премијерлигашу који тренутно заузима посљедње мјесто у Првој лиги ФБиХ уз само три бода из досадашњих шест утакмица.

У најави овог меча, Крунић је критиковао Фудбалски савез БиХ због креирања оваквог распореда одигравања мечева.

Распоред је згуснут, очекују нас утакмице свака три-четири дана, што је за играче у Премијер лиги БиХ помало напорно. У Савезу би требало мало да размисле јер у новембру ниједна сриједа није резервисана за ванредна кола, а иста се играју већ сада – алудирао је Крунић и на меч десетог кола против актуелног шампиона Сарајева који се игра у сриједу, 25. септембра, на стадиону ”Асим Ферхатовић – Хасе”.

Послије Орашја, Борац ће прву наредну утакмицу у Премијер лиги БиХ одиграти у суботу, 21. септембра, кад ће на Градском стадиону, са почетком уз 19 часова уз директан пренос на ТВ Арена спорт, угостити екипу Широког Бријега.