Неуспјех Борца у дербију: Сарајево тријумфовало над ”црвено-плавима” у Новом Граду

Ни из другог покушаја, Борац којим командује Ненад Лалатовић није успио да укњижи тријумф у m:tel Премијер лиги БиХ.

Након ремија (2:2) у мечу са Слогом Меридиан, црвено-плави су ове недјеље поражени као домаћини од Сарајева резултатом 1:3, у мечу у којем су, практично, ”поклонили” побједу великом ривалу.

Сва четири гола плод су великих грешака, а прва од њих догодила се у 47. минуту.

Није Недељко Пишчевић имао рјешење са лоптом на половини Сарајева, одузео ју је Дал Варешановић, а онда сам ријешио контранапад и ситуацију 4 на 2 за вођство свог тима.

Два минута касније, Борац је постигао погодак преко Горана Закарића али је исти поништен због играња руком крилног нападача црвено-плавих, да би ”легалан” гол за 1:1 био постигнут двадесет минута прије краја.

Марко Гајић је послао дубинску лопту ка Момчилу Мркаићу, а овај искористио лошу реакцију ”јединице” Сарајева Белмина Диздаревића и постигао дебитантстки гол у црвено-плавом дресу.

Ипак, двије грешке Борчевог чувара мреже Николе Ћетковића учиниле су да Борац овај дуел заврши поражен.

Само седам минута након гола за 1:1, беспотребно је изашао са гол-линије након што Дино Ћорић није успио да заустави Ријада Кобиљара, којем није било тешко да матира младог чувара мреже Борца, који је нови кикс направио у 87. минуту.

Поигравао се пред голом, преваривши Мерсудина Ахметовића дриблингом, али му то други пут није пошло за руком. Нападач Сарајева му је украо лопту, а она је потом стигла до Ивана Икића, који погађа практично празну мрежу, за коначних 1:3 на ”Млаквама”.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:3

стријелци: 0:1 Варешановић (47.), 1:1 Мркаић (70.), 1:2 Кобиљар (76.), 1:3 Икић (87.), стадион: ”Млакве” у Новом Граду, гледалаца: 2700, судија: Антони Бандић (Груде), жути картони: Субић, Пишчевић (Борац), тренер Дудић, Мујакић, Чирјак, Кобиљар (Сарајево).

БОРАЦ: Ћетковић, Мркаић, Гајић, Војновић, Субић, Андрић (од 58. минута Ћорић), Мелег, Попара (од 58. минута Бегић), Татар, Пишчевић (од 82. минута Предраговић), Закарић (од 54. минута Кулашин). Тренер: Ненад Лалатовић.

САРАЈЕВО: Диздаревић, Муса, Чатаковић (од 63. минута Икић), Ђокановић, Ваершановић (од 82. минута Ахметовић), Мулахусејновић (од 82. минута И. Рамић), Т. Рамић (од 63. минута Капић), Томашевић, Мујакић, Џафић (од 72. минута Кобиљар), Чирјак. Тренер: Феђа Дудић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Славен Петковић)