Лалатовић о игрању домаћих мечева ван Бањалуке: Да сам знао да ћемо ићи од града до града као циркус, не бих ни долазио!

Очекивали су фудбалери Борца много од дербија са Сарајевом, али су на крају терен стадиона “Млакве” у Новом Граду напустили погнуте главе.

Бордо тим тријумфовао је резултатом 1:3, па су црвено-плави након два кола на коти од само једног бода.

Након утакмице, на конференцији за новинаре, тренер Борца Ненад Лалатовић говорио је прво о чињеници да се утакмица играла по великој врућини, од 17:00 часова, и то ван Бањалуке.

Несхватљиво ми је да радимо терене овдје, а немамо рефлекторе. Не тражим никакав алиби, Сарајево је заслужено побиједило, али, искрено, да сам знао да нећемо играти ниједну утакмицу у Бањалуци, да ћемо као циркус ићи од града до града, не бих ни дошао. Играм мало овдје, па мало тамо, јуче смо први пут изашли на овај терен овдје, а ниједну утакмицу још нисмо одиграли у Бањалуци – рекао је Лалатовић.

Кад је ријеч о самој утакмици, Лалатовић је рекао:

Утакмица је била изједначена у првом полувремену. Сарајево је имало тај шут из слободног ударца, а ми двије стопостотне шансе из прекида, њихов голман је феноменално интервенисао. Отишли смо на полувријеме са 0:0, а онда нам се десило оно о чему увијек говорим. Тренирамо тако, да брзо мијењамо страну, да послије 2-3 додира иду дијагонале, да тражимо дубину јер фудбал је данас таква игра да мора да се игра и без лопте, да долазе играчи из задње линије, да тражиш лопту у ноге, да се брже ослобођамо лопте… Пишчевић “царини” лопту пет минута, вукао ју је, на крају изгубио лопту и из те контре примамо гол. Послије су се десиле двије грешке нашег голмана и изгубили смо утакмицу заслужено – истакао је Лалатовић, чији играчи константно праве почетничке грешке, попут оних у Торшавну, које су црвено-плаве на крају коштале елиминација са европске сцене.

Тада два пута вучемо играча, направимо два пенала, што је несхватљиво да се дешава екипи која жели да освоји један од два трофеја и која има квалитет. Сами себе смо тад избацили. Данас Пишчевић вуче лопту, оклизне се, дају нам гол и онда још двије грешке нашег голмана репрезентативца. Шта да кажем, то је тако… Концентрација, ту не могу ништа да промијеним – рекао је Борчев стратег, закључивши да је у овом тренутку Сарајево свјежија екипа.

Нас је “убило” и то путовање на Фарска Острва, гдје смо играли 120 минута,а онда након пар дана играли утакмицу против Слоге из Добоја. Једноставно, ми смо један “тежак” тим, гдје нема толико брзих играча, а и све утакмице смо одиграли на страни, стално путујемо. Прије два дана смо дошли у хотел гдје није било климе, па смо се вратили, па смо опет сутра дошли. Дефинитивно су свјежији – закључио је Лалатовић.

Прву наредну прилику да са Борцем упише први премијерлигашки тријумф Лалатовић ће имати у суботу, 30. јула, када ће гостовати Посушју.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Славен Петковић)