Рукомет

Неславан крај европске приче: Борац на минус 9 у другом дуелу са Далматинком

Рукометашице Борца неславно су се опростиле од европске сцене за ову сезону – убједљивим поразом (22:31) од Далматинке, у реванш утакмици другог кола Европског купа.

Екипа из Плоча је у ”Борик” стигла са голом предности из првог дуела (24:23), што је Борцу давало добре шансе да пред домаћом публиком може да елиминише представника Хрватске. Био је, након бољег почетка Хрватица (4:7), у једном тренутку на другом путу, дошавши фуриозном серијом 6:1 до 10:8 у 25. минуту.

До одласка на одмор, у преосталих пет и по минута, више се није тресла мрежа гошћи, које су то казниле серијом 3:0 за плус један (10:11) пред друго полувријеме, у којем је Борац ”збрисан” са терена…

Веома лоше су играчице Неџада Машића дјеловале у других 30 минута, допустивши ривалкама да постепено дижу предност. Тако је у 38. минуту поготком Ренате Владимир било 13:17, само три минута касније је голом Еме Барбир Далматинка стигла до плус шест (14:20), а у 53. минуту су гошће голом Петре Густин одмакле на плус девет.

У међувремену је Борац чак осам минута, од 45. до 53. минута, био без голгетерског учинка, што је, рекли смо, екипа из Плоча зналачки казнила, те на уласку у посљедњи минут имала и двоцифрену предност (21:31).

Шест голова у екипи Борца постигла је Милана Раилић, док су по један мање уписале Азра Летић и Ивана Бобић, креатор прва четири Борчева гола у овом дуелу.

У саставу Далматинке бриљирала је Ема Барбир са девет голова, док је други стријелац тима била Ива Буле са седам.

БОРАЦ – ДАЛМАТИНКА 22:31

БОРАЦ: Драгана Вукосављевић, Јасмина Османовић, Слађана Андрић 2, Милана Раилић 6, Лана Лончар, Азра Летић 5, Ивана Бобић 5, Сара Мајкић, Ања Бајић, Лара Бијелић, Дарјана Вуклиш (12 одбрана), Сандра Ђурашиновић 1, Хелена Ћурић, Исидора Кршић 3, Кристина Девић, Дајана Игњатовић. Тренер: Неџад Машић.

ДАЛМАТИНКА: Ванеса Бебић, Петра Густин 3, Ника Батинић, Рената Владимир 4, Антеа Јерковић 1, Анђела Зелић, Ива Буле 7, Магдалена Пијевић, Ена Барбир, Јосипа Оршулић 2, Марта Прусац, Елена Штрбић, Ема Барбир 9, Анђела Сушак 2, Адријана Јелчић (7 одбрана), Ивона Трпевска 3. Тренер: Иван Јерковић.