Мркаић поново човјек одлуке: Борац савладао Слогу Меридиан на ”Млаквама”

Фудбалери Борца задржали су се на побједничком колосијеку након прве премијерлигашке утакмице по завршетку двоседмичне паузе.

У мечу 12. кола, црвено-плави су савладали Слогу Меридиан резултатом 2:1, одигравши, слободно се може рећи, можда и најбоље прво полувријеме у досадашњем току сезоне.

Чак 16 шутева су имали играчи Винка Мариновића у првих 45 минута, али само један су валоризовали голом – онај Алена Јуриља из 17. минута, након центаршута Александра Субића.

Могао је Борац већ у првом дијелу можда и да преломи утакмицу, а онда се још више ситуација закомпликовала након што је Лука Куленовић побјегао Александру Војновићу на старту другог полувремена и матирао Бојана Павловића.

Ипак, да Борац на крају ”зграби” цијели плијен, побринуо се, у 84. минуту, Момчило Мркаић, који је у игру ушао три минута раније и спојио два кола у којима је постигао бар један гол. Након што је пресудио Тузла ситију (0:1), исто је учинио и у дуелу са Добојлијама, искористивши убачај Јуриља са десне стране.

Рецимо и то да је од 69. минута Слога Меридиан играла са играчем мање јер је због два жута картона игру морао да напусти Франко Дадић.

У наредној рунди, сљедећег викенда, Борац ће у једном од највећих дербија бх. фудбала гостовати Сарајеву.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 2:1

стријелци: 1:0 Јуриљ (17.), 1:1 Куленовић (48.), 2:1 Мркаић (84.), стадион: ”Млакве”, гледалаца: 500, судија: Дражен Марић (Брчко), жути картони: Кулашин (Борац), Баштић, Дадић (Слога Меридиан), црвени картон: Франко Дадић (Слога Меридиан, 69. минут).

БОРАЦ: Павловић, Нинковић (од 81. минута Мркаић), Гајић, Војновић, Субић, Лукић, Кулашин, Попара (од 81. минута Бегић), Јуриљ, Татар (од 90+2. минута Цвијановић), Пишчевић (од 81. минута Предраговић). Тренер: Винко Мариновић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Трако, Дадић, Зајић, Попара (од 88. минута Басрак), Крстовски (од 62. минута Милаковић), Чолић, Стапић, Ристић, Баштић (од 46. минута Ђорић), Милановић, Куленовић (од 81. минута Стевановић). Тренер: Зоран Ћургуз.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)