Футсал

Мирковић након пораза у Тузли: Послије вођства смо имали 5-6 стопостотних прилика, требало је да ријешимо питање побједника

Футсалери Борца уписали су пораз у тузланском дуелу са Слободом Компред (3:2).

Црвено-плави су у уводним минутима меча стигли до предности, коју нису успјели да сачувају, да би у финишу успјели да ублаже резултатски минус.

Одиграли смо добар меч у Тузли, прво полувријеме отворили одлично, стигли до вођства голом капитена Емилка Јанковића. Препустили смо потом игру домаћину  и чекали своје шансе, а до краја првог полувремена смо имали 5-6 стопостотних прилика, гдје је требало да ријешимо питање побједника. На почетку другог полувремена је стигла казна, на 1:1 смо имали 2-3 ”мртве” шансе које нисмо реализовали, што је домаћин казнио са два гола, не зна се који је бизарнији од којег – рекао је првотимац Борца Игор Мирковић за борац-спорт.

Времена за тугу нема – екипа се већ спрема за наредни изазов, у виду недјељног окршаја са Жељезничаром у ”Борику”. Тим са Грбавице су у првом колу ремизирале са Сарајевом (3:3) у првом вјечитом футсал дербију икад, док је протеклог викенда надиграо екипу Бротња (8:2).

Екипа су која је, као и ми, тек изборила учешће у Премијер лиги БиХ, али су већ у прва два кола показали да имају квалитет. Жељезничар је мамац за публику и увјерен сам да ће трибине Борика у недјељу бити веома добро испуњене. Наравно, ми идемо на побједу, како у том, тако и у сваком мечу – истакао је Мирковић.