”Минималац” пионира у Широком Бријегу

Пионири Борца тријумфовали су на гостујућем терену над Широким Бријегом резултатом 0:1 у мечу шестог кола Елитне лиге.

Овом побједом, коју им је поготком донио Миљан Кецман, црвено-плави су наставили потјеру за првопласираним Сарајевом (Сарајево 69, Борац 68), које је у овом колу тријумфовало над Вележом (0:1). У исто вријеме, тим Милана Озрена задржао је три бода предности над екипом са Грбавице (Борац 68, Жељезничар 65).

У наредној рунди, Борац ће дочекати Вележ, док ће у истом колу бити одигран вјечити сарајевски дерби, у којем ће Сарајево бити домаћин.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Кецман (43.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 30, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: – .

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Слишковић, Ћавар, Шимић, К. Бошњак, Зовко (од 49. минута Божић), Алпеза, И. Бошњак, Јелчић, Иванковић (од 42. минута Маркић), Зељко (од 36. минута Билош (од 61. минута Мандић)), Шантић (од 54. минута Ћорић). Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Балаћ, Кецман, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 69. минута Пејаковић), Ћусо, Д. Благојевић (од 42. минута Павковић), Богојевић (од 61. минута Антешевић), Лазић (од 55. минута Брешо). Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Краљевић (28.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 30, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Солдо, Спајић (Широки Бријег), црвени картони: Сергеј Стрика (Борац, 52. минут).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анић, Зеленика (од 46. минута Гранић), Солдо, Дувњак, К. Медић, В. Медић (од 50. минута Микулић), Спајић, Краљевић, Хркаћ, Пуљић (од 88. минута Зељко), Крајина (од 65. минута Ласић (од 78. минута Скоко). Тренер: Анто Кокић.

БОРАЦ: Милановић, Соколић, Ћорић (од 84. минута Келеман), Стрика, Ћетојевић, Петровић, Ђајић, Деспот, Мишић (од 71. минута Ђудуровић), Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.