Микић о играчима након ”+11”’: Борац има праве фајтере!

Рукометаши Борца тријумфовали су у петак над екипом Вогошће Пољине Hills резултатом 25:14 у заосталом дербију четвртог кола Премијер лиге БиХ и једном од главних ривала за освајање титуле након пет утакмица ”побјегли” на осам бодова.

Када је одбрана у питању, тешко да може боље, а са тим се сагласио и тренер рукометаша у црвено-плавим дресовима Мирко Микић.

Искрено, очекивао сам утакмицу на једну-двије лопте. Оба голмана су била расположена, обје екипе су играле веома добро у одбрани и постојали су сви предуслови за то. Наша одбрана је ипак  сигурно била квалитетнија, имали смо ширу ротацију, а поједини играчи који нису наступили на својим позицијама направили су велику ствар. Конкретно, мислим на Горана Даничића, који је на наступио на мјесту десног бека. Јако добро је на ”предњем” одиграо и ”мали” Лука Кнежевић, којем скидам капу. На дан утакмице је дошао са окупљања јуниорске репрезентације из Крагујевца и на овакав начин одиграо овај меч. Честитам својим играчима, кад је било најпотребније, одиграли су, вјероватно, једну од најбољих утакмица коју је Борик. На полувремену смо увидјели неке ствари на којима је требало да радимо, успјели смо да након тога затворимо десног бека Милоша Лојаничића и више није било свјежине код екипе Вогошће. Ми смо улазили више у зицере, Љубишић је бранио феноменално, у принципу презадовољан сам оствареним. Вогошћа је већ неко вријеме у проблему, док смо ми изгубили нешто што није требало да изгубимо. Уз дужно поштовање према свим ривалима, а то сам рекао и у Живиницама, ми имамо императив у свакој утакмици, за разлику од већине екипа. То играчи морају да схвате и ми покушавамо да направимо одшколујемо такве играче, да носе то бреме са собом и ово што су одрадили против Вогошће је управо оно што очекујем од њих. Овом партијом су ”отплатили сваку марку” уложену у њихов долазак – рекао је Микић, у истом тону наставивши са похвалама.

Лука Кнежевић је јуниорски репрезентативац Србије и један од најзаслужнијих за прошлосезонско освајање Купа БиХ. Ради се о поливалентном одбрамбеном играчу, који може да игра на четири позиције у дефанзиви. Има одличне физичке предиспозиције, игра срцем и, што је најважније, уз много интелигенције. Ђорђе Ћелић је играо до посљедњег атома снаге. Кад је изашао, скинуо је обућу, није више могао да хода. Стефан Миљковић је у јуну имао операцију због које играчи престају да се баве овим спортом. Оперисао је раме шутерске руке, а у Живиницама је играо 60 минута, док је у овом дуелу 50 минута играо одбрану, при чему је постизао и одређене голове. Тачно знамо шта смо доводили у овај клуб и то је оно што Борац треба да има – велике фајтере који ће играти емотивно и који ће остављати срце на терену без обзира да ли су из Бањалуке или не. Ово што су урадили против Вогошће је на њихову вољу, ентузијазам, знање и срце – истакао је Микић.

Премијер лига БиХ се наставља у сриједу, када ће Борац у дворани Борик угостити добојску Слогу.