Борац на осам бодова више од Вогошће: Ривал за титулу сведен на 14 голова!

Рукометаши Борца савладали су у заосталом дербију четвртог кола Премијер лиге БиХ екипу Вогошће Пољине Hills резултатом 25:14 и пробили се на друго мјесто на табели уз 12 бодова, колико има и првопласирана Грачаница.

Дјеловало је да ће меч бити ”тврд” до самог краја, с обзиром на ток резултата у првом полувремену. До 18. минута ни једна ни друга екипа није успјела да стекне предност већу од једног гола, Вогошћа је у осмом минуту била корак испред Борца (2:3), који је десет минута касније уз два гола Луке Кнежевића први пут одмакао на +2 (7:5), а исту разлику је имао и на уласку у других 30 минута (10:8).

У првих 15-ак минута наставка Микићев тим је одржавао предност од 3-4 гола (13:9, 15:11), а онда је десетак минута прије краја сломио отпор ривала. У 51. минуту на семафору је писало 20:12, три минута касније разлика је била двоцифрена (22:12), док су се на крају Борчеви играчи зауставили на плусу од 11 голова.

Горан Даничић и Владан Ђурђевић су у нашем тиму били најефикаснији са пет голова, а сјајан је био Бојан Љубишић, који је одбранио 18 удараца гостујућих рукометаша, код којих је, кад су погоци у питању, најистакнутији био Милош Лојаничић са четири гола.

Премијер лига БиХ у рукомету биће настављена у сриједу утакмицама шестог кола, а Борац ће у дворани Борик угостити добојску Слогу.

БОРАЦ – ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS 25:14

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Јовић и Арнаутовић (Тузла), седмерци: Борац 5 (3), Вогошћа Пољине Hills – , искључења: Борац 4 минута, Вогошћа Пољине Hills 14 минута.

БОРАЦ: Љубишић (18 одбрана), Суботић, Ракоција 3, Јеремић, Лињареш де Соуза 1, Ђурђевић 5, Тодоровић 2, Даничић 5, Миљковић 2, Њежић, Лукић, Кнежевић 2, Вучићевић 3, Рађеновић, Ћелић 1, Дакић 1. Тренер: Мирко Микић.

ВОГОШЋА ПОЉИНЕ HILLS: Ефендић (8 одбрана), Беширевић (4 одбране), Кадрић 1, Лојаничић 4, Захировић, Смиљанић 1, Халиловић, Пашалић, Травар 3, Јелачић, Буљина 1, Бошковић 1, Стојановић 1, Пуриш, Савић 2. Тренер: Бојан Унчанин.