Мелег начео, Цвијановић докрајчио Вележ! Борац у сјајном низу на старту полусезоне

Три утакмице, три побједе и гол-разлика 6:0!

Учинак је ово фудбалера Борца, који су данас на Градском стадиону, у оквиру 21. кола m:tel Премијер лиге БиХ, дошли до тријумфа над Вележом резултатом 2:0, те су се учврстили на трећем мјесту уз пет бодова виђе од првог пратиоца Сарајева (Борац 36, Вележ 31).

По изузетно тешком терену, обзиром да је цијели дан у Бањалуци падао снијег, Борац је од старта кренуо офанзивно, а након што је у првом полувремену пропустио пар прилика да стигне до вођства, таква игра се исплатила у 58. минуту.

Дејан Мелег је шутирао из даљине, а лопта одскочила испред голмана Вележа Славише Богдановића, преварила га и завршила у мрежи.

Само десет минута било је потребно Борцу да удупла предност.

Са лијеве стране је на супротну, приземним ударцем, лопту послао Јово Лукић, а тамо ју је стигао Обрен Цвијановић и рутински поспремио у мрежу, за потврду веома важна три бода пред наредни викенд и дерби са Сарајевом на Кошеву.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:0

стријелци: 1:0 Мелег (58.), 2:0 Цвијановић (68.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Цвијановић (Борац), Ћосић, Радовић, Брандао (Вележ).

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 61. минута Ајаз), Бошњак, Ћорић, Цвијановић (од 84. минута Мораитис), Бркић, Јовић (од 61. минута Субић), Молс (од 76. минута Бегић), Војновић, Лукић, Мелег. Тренер: Немања Миљановић.

ВЕЛЕЖ: Богдановић, Радовић, Звонић (од 65. минута Брандао), Зељковић, Пршеш (од 87. минута Шикало), Ћосић (од 65. минута Анђушић), Исић, Хаскић, Вехабовић, Дејановић (од 75. минута Салчин), Џанковић (од 46. минута Пецо). Тренер: Феђа Дудић.

(борац-спорт, фото: МОНДО)