Мариновић задовољан виђеним против Руса: Има много добрих ствари које смо радили на тренинзима!

Фудбалери Борца поражени су од московског Дијама резултатом 3:2 у првој контролној утакмици у Анталији.

Црвено-плави су пружили веома добру партију против тренутно четвтопласираног тима руске Премијер лиге БиХ, па је тренер Винко Мариновић могао да буде задовољан оним што је видио на терену.

Утакмицу смо играли 120 минута и покушали смо свима да дамо по 60 минута. Задовољан сам, стварно добро смо одиграли. Још сам задовољнији јер смо дали шансу свим играчима. Мислим да има доста добрих ствари које смо радили на тренингу и на нама је да и даље радимо. Оно што је сигурно било добро је то што смо доста добро изгледали 90 минута, до тог изједначења. Касније је Динамо окренуо, али имали смо снаге за изједначење, након којег је дошао и трећи гол. Све у свему морамо да будемо задовољни јер смо имали доста ствари које су биле добре и у фази одбране и у фази напада. Наравно има ствари које морамо да поправљамо, али мислим да након овог времена које смо досад радили можемо бити задовољни – рекао је Мариновић новинарима који прате припреме Борца у Анталији.

Стратег црвено-плавих истиче да Борац жели да игра пас-игру, те да гради игру из посљедње линије.

Ово је била идеална прилика да то играмо с обзиром да смо имали јако доброг и организованог противника. То смо радили добро током цијеле утакмице и с тим смо изузетно задовољни. Има још ствари које ћемо поправљати, али ово је било доста добро. У ове двије утакмице смо дали девет голова, а посебно ме радује што смо дали два гола једној екипи као што је Динамо. То ће нам улити самопоуздање, али наравно ми морамо да наставимо да радимо. Морамо да будемо онакви као што смо били претходних 15 дана – вриједни, дисциплиновани, мотивисани и надам се да ће нам то донијети резултат – истакао је Мариновић, који је на овом мечу шансу пружио и младим играчима Стефану Марчетићу и Сергеју Богданићу.

Остала су нам још два играча којима ћемо сигурно дати прилику у другој утакмици. Има доста младих играча и радује ме што су и они били мирни и што су играли. Посједују потенцијал, на њима је да добро раде и то ће донијети резултат – закључио је Мариновић.

Другу контролну утакмицу у Анталији Борац ће одиграти 4. фебруара против данског друголигаша Вејлеа.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)