Борац одлично парирао руском великану: Црвено-плави водили, али на крају поражени од Московљана

Фудбалери Борца поражени су од Динама из Москве резултатом 3:2 у првој контролној утакмици на припремама у Анталији.

Црвено-плави су први стекли предност, потом поготком новајлије Николе Пејовића а након преокрета Руса изједначили резултат, али су на крају морали да честитају тим који тренутно заузима четврто мјесто у руској Премијер лиги БиХ.

Меч се играо по принципу ”2×60 минута”, а Борац је повео у 23. минуту, када је Енвер Кулашин преварио чувара на десној страни и упослио Момчила Мркаића, који је рутински матирао чувара мреже Московљана Игора Лешчука.

У периоду од 82. до 85. минута Динамо је постигао два поготка. Прво је Ђорђе Милојевић скривио једанаестерац фаулиравши Николаса Мумија Нгамалеуа, а одговорност за ударац са ”креча” преузео је Константин Тјукавин.

Николас Маричал је преокренуо резултат поготком главом након корнера, да би Борац успио да анулира вођство Руса у 100. минуту, када је након гужве у шеснаестерцу Динама и ударца Алена Јуриља главом лопту захватио новајлија Никола Пејовић.

Само четири минута касније тим којим као тренер командује прослављени српски играч Славиша Јокановић стигао је до нове, и коначне предности.

Након центаршута са десне стране, поменути Тјукавин је побјегао одбрани Борца и главом ”закуцао” лопту у мрежу.

Наредни контролни меч, од планирана четири, Борац ће одиграти 4. фебруара против данског друолигаша Вејлеа, у чијем табору наступа и некадашњи дефанзивац нашег тима Владимир Арсић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)