Мариновић послије тријумфа над Жељезничаром: Играчи добро раде, утакмице све показују!

Фудбалери Борца су, након дербија са Жељезничаром, још ближе новом пласману на европску сцену.

Играчи Винка Мариновића тријумфовали су над тимом са ”Грбавице” резултатом 2:0 и учврстили се на другом мјесту, уз чак десет бодова више од ривала којег су поразили на Градском стадиону у овом колу.

Прије свега, честитао бих играчима јер је ово за нас била јако битна утакмица. Мислим да смо прво полувријеме одиграли јако добро, није било лако јер је Жељезничар доста добро стајао у фази одбране али смо и поред тога успјели да направимо двије добре прилике које нисмо искористили. Мислим да смо имали један пад у посједу лопте у тих петнаестак минута у другом полувремену, кад је дошао и тај гол и сигурно да нам је то олакшало јер онда смо и ми дошли у једну психолошку предност и одмах потом дошли до тог другог гола. Могу честитати играчима на побједи која је јако битна и наравно, припремамо се за оно што нас очекује. Ова три бода нам дају прилику да будемо још ближе циљу који је пред нама, а то је пласман у Европу – рекао је Мариновић на конференцији за новинаре?

Да ли је ово начин како су добијају дербију – у одбрани ”тврдо”, а у нападу вребати одређене шансе из прекида?

Кад играте дерби, онда је сваки детаљ јако битан. Морате да будете добри у свим сегментима фудбалске игре. У првом полувремену имали смо двије прилике из тог посједа. Наравно да прекиде исто тако радимо јер имамо Нинковића који то заиста добро ради и то смо искористили. Детаљ је увијек битан, као и моменат кад се нешто дешава, ово су тешке утакмице гдје концентрација мора да буде на високом нивоу свих 90 минута – истакао је Мариновић.

У екипи није било Бењамина Татара, други пут у 28 премијерлигашких рунди.

Татар има проблема са повредом, ићи ће на снимање па ћемо моћи да дамо више информација око тога.

Борац не дјелује тромо, има снаге да крај сезоне одради на високом нивоу.

Радимо, играчи добро раде, а првенство и утакмице показују све. Углавном задовољан сам. Жељезничар је у првом полувремену добро стајао и било је врло тешко доћи у позицију да се дође у прилику за гол. Што се тиче нас, добро радимо, осим Татара сви су ту, здрави што је показатељ да смо на добром путу – рекао је Мариновић.

На крају, новинаре је занимало и стање Александра Субића, који је у дуелу са Широким Бријегом имао потрес мозга.

Све зависи од доктора. Мислим да је то једно мировање, колико је мени познато, од 13, 14, 15 дана, тако да ћемо видјети. Морамо да пратимо његово стање, и прије те утакмице је имао лакши потрес мозга, па је добио још један ударац, тако да је то ипак једна тешка повреда која захтијева мировање – закључио је Мариновић.

Наредни меч Борац ће одиграти првог маја против Вележа у Врапчићима.