Борац покуцао на врата Европе! 2:0 против Жељезничара на Градском, Сарајлије срушене за пет минута!

Борац је за пет минута срушио Жељезничар на Градском стадиону и направио огроман корак ка пласману на европску сцену!

Погоцима Момчила Мркаића у 72. и Недељка Пишчевића у 77. минуту, црвено-плави су тријумфовали над Сарајлијама (2:0), над којима сада имају предност од десет бодова, учврстивши се на другој позицији пред посљедњих пет кола.

Током првог дијела, госте је у неколико наврата спасио млади чувар мреже Ведад Муфтић, спријечивши тим Винка Мариновића да до одласка на одмор стекне капитал.

Ипак, ништа није могао у 72. и 77. минуту, када су црвено-плави успјели да га матирају. Прво је Недељко Пишчевић центрирао са десне стране, а Момчило Мркаић се нашао на правом мјесту, надскочио Амара Дрину и ударцем главом постигао десети гол у сезони.

”Прокључао” је Градски стадион у тим тренуцима, а само пет минута касније – још веће одушевљење на трибинама!

Корнер је са лијеве стране извео Никола Нинковић, а асистент код првог гола је побјегао одбрани гостију и ”закуцао” лопту у мрежу, за коначних и заслужених 2:0.

У наредном колу, Борац ће 1. маја гостовати Вележу.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:0

стријелци: 1:0 Мркаић (72.), 2:0 Пишчевић (77.), стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Мркаић (Борац), Армин Хоџић (18), Муфтић, Хајдаревић, Галић (Жељезничар).

БОРАЦ: Ћетковић, Јуриљ, Нинковић (од 87. минута Лукић), Мркаић (од 87. минута Пишек), Предраговић, Војновић, Рачић, Лагунџић, Лазић, Кулашин (од 90+3. минута Цвијановић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Муфтић, Хајдаревић (од 65. минута Штилић), Косорић, Шехић, Дрљо (од 79. минута Гасал), Армин Хоџић (18) (од 39. минута Мекић), Дрина, Сантос, Бегановић (од 79. минута Харачић), Галић, Армин Хоџић (99) (од 65. минута Крпић). Тренер: Нермин Башић.