Мариновић послије Слоге Меридиан: Прво полувријеме одлично, могли смо све да ријешимо!

Фудбалери Борца тријумфовали су над Слогом Меридиан резултатом 2:1 у мечу 12. премијерлигашког кола.

Црвено-плави су до побједе стигли голом Момчила Мркаића у 84. минуту, иако су све могли да ријеше практично још у првом полувремену.

Мислим да смо прво полувријеме одиграли заиста сјајно. Имали смо стварно доста прилика да дамо и тај други гол, да водимо утакмицу у оном смјеру у којем ми желимо. Нисмо га дали, али креирали смо доста прилика и онда је на отварању другог полувремена дошло до тог гола. Нисмо то успјели да затворимо и дошло је до изједначења. Десио се тад један пад, гдје онда ви морате да тражите резултат, а Слога је ту изузетно опасна у тим транзицијама по освојеној лопти. Наравно, и терен је био мало тежи за играти, тако да је било доста ситуација гдје дође до грешке, а остављате противнику простор иза себе. Све у свему, пред крај утакмице ушли смо и са другим шпицем, притисли смо Слогу и успјели да стигнемо до побједе – рекао је тренер Борца Винко Мариновић.

У наредном колу, сљедеће суботе, Борац ће гостовати Сарајеву у Зеници.