Мариновић послије пласмана у четвртфинале: Могу да будем задовољан, али има ствари на којима морамо да радимо

Тријумфално су фудбалери Борца започели прољећну полусезону.

У мечу осмине финала Купа БиХ, играном на Градском стадиону, савладали су екипу Звијезде 09 резултатом 2:0, а име ривала у борби за полуфинале сазнаће 13. фебруара. Мјесто у тој фази такмичења, која се игра 28. фебруара и 13. марта, још су изборили Вележ, Јединство (Бихаћ), Зрињски, Посушје, Сарајево, Широки Бријег и Слога Меридиан.

Честитао бих играчима, прије свега, на побједи. Дали смо два гола из прекида, мислим да смо имали још неких прилика гдје смо могли да дамо гол из игре, нисмо то урадили. Имали смо у другом полувремену шансу за 3:0 коју нисмо искористили, а можда смо у том дијелу игре мало и одустали од онога што је требало да радимо, да још више притискамо. Међутим, све у свему, могу да будем задовољан, има још неких ствари на којима треба да радимо. Ово нам је прва утакмица, она увијек носи одређени притисак, али најбитније је да смо побиједили, да смо се пласирали међу осам екипа у Купу и сада нам предстоји да се спремамо за првенство које нас очекује већ сљедећег викенда – рекао је Мариновић на конференцији за новинаре послије утакмице.

У недјељу, 18. фебруара, црвено-плави ће у првом колу другог дијела Премијер лиге БиХ угостити екипу Тузла ситија (17.30 часова).

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (29.), 2:0 Јуриљ (35.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Малић, Томановић, Остојић (Звијезда 09), црвени картон: Милош Остојић (Звијезда 09, 90+1. минут).

БОРАЦ: Милошевић, Ћелић, Јуриљ (од 69. минута Хреља), Граховац (од 88. минута Терзић), Ерера Кардона, Лукић (од 82. минута Макарић), Квржић, Благаић (од 82. минута Врањеш), Кулашин, Шушић, Нишић (од 69. минута Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Дамјановић, Јанковић, Томановић, Рахимић (од 60. минута Раца), Вадзе (од 46. минута Шиповац), Малић (од 46. минута Поњевић), Остојић, Салиман (од 60. минута Караклајић), Шапић, Вукоја, Максимовић (од 82. минута Савић). Тренер: Дарко Милисављевић.