Борац у четвртфиналу Купа БиХ – Лукић и Јуриљ пресудили Звијезди 09

Борац се пласирао у четвртфинале Купа БиХ савладавши вечерас на Градском стадиону екипу Звијезде 09 резултатом 2:0.

Осим црвено-плавих, међу осам најбољих тимова у куп-такмичењу нашли су се и Вележ, Јединство (Бихаћ), Зрињски, Посушје, Сарајево, Широки Бријег и Слога Меридиан. Од ове фазе, па до краја куп-такмичења, играће се двомеч, а датуми одигравања четвртфиналних утакмица су 28. фебруар и 13. март.

Жријеб парова обавиће се у уторак, 13. фебруара, у 12.00 часова у просторијама Фудбалског савеза БиХ у Сарајеву.

Што се тиче вечерашње утакмице у Бањалуци, црвено-плави су практично све одрадили за шест минута, у интервалу од 30. до 36. минута. Оба пута је за госте из етно-села Станишићи кобан био прекид – а оба је извео Јаков Благаић.

Прво је ”скраћени корнер” са десне стране ударцем главом у гол претворио Јово Лукић, да би након једног слободног ударца Благаића са 30-35 метара од гола Макс Јурај Ћелић лопту главом спустио за Алена Јуриља, који лако матира Луку Дамјановића.

Могао је тријумф тима Винка Мариновића да буде и убједљивији, да је стријелац првог вечерашњег гола био концентрисанији кад је то било најпотребније.

Након одличне акције прије водећег гола и погођене пречке Благаића, Лукић је са лијеве стране шутирао ппред гола, да би непосредно по почетку другог полувремена Енвер Кулашин упутио употребљив приземан центаршут са десне стране, али је Борчев нападач из изгледне ситуације, са само неколико метара, послао лопту преко пречке.

Борац се након овог тријумфа окреће обавезама у Премијер лиги БиХ, а први ривал у прољећном дијелу биће му екипа Тузла ситија, са којом се састаје у недјељу (18. фебруар) у 17.30 часова, такође на Градском стадиону.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (29.), 2:0 Јуриљ (35.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Малић, Томановић, Остојић (Звијезда 09), црвени картон: Милош Остојић (Звијезда 09, 90+1. минут).

БОРАЦ: Милошевић, Ћелић, Јуриљ (од 69. минута Хреља), Граховац (од 88. минута Терзић), Ерера Кардона, Лукић (од 82. минута Макарић), Квржић, Благаић (од 82. минута Врањеш), Кулашин, Шушић, Нишић (од 69. минута Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Дамјановић, Јанковић, Томановић, Рахимић (од 60. минута Раца), Вадзе (од 46. минута Шиповац), Малић (од 46. минута Поњевић), Остојић, Салиман (од 60. минута Караклајић), Шапић, Вукоја, Максимовић (од 82. минута Савић). Тренер: Дарко Милисављевић.