Мариновић након бламаже Борца у Приједору: Ја сам најодговорнији!

Фудбалери Борца елиминисани су из Купа БиХ већ у осмини финала.

Иако су били велики фаворит у дуелу са Рудар Приједором, осмопласираним тимом Прве лиге Републике Српске, црвено-плави су доживјели шокантан пораз и то тек након извођења једанаестераца (1:1 након 90 минута, 6:5 послије пенала).

Пресудна је била осма пенал-серија, који је закључио капитен Борца Александар Субић погодивши стативу, па су Приједорчани тако постали први тим који се домогао четвртфиналне фазе.

Лоше смо отворили утакмицу, дозволили смо да Рудар поведе, али на вријеме смо се вратили пред крај првог полувремена. Имали смо и неке прилике у другом и два играча више, међутим, нисмо успјели да реализујемо неке шансе и дођемо до гола. Били смо на половини противника, који је успоравао нашу игру. Нисмо нашли начина и дошли до квалитетних рјешења, једноставно утакмица је отишла у том правцу пенала. Изгубили смо на пенале и сигурно нам овај пораз тежак јер имали смо велике амбиције у Купу БиХ. Тешко је, ја као шеф стручног штаба сам најодговорнији за овај пораз, тако да ми морамо видјети шта је био проблем, направити анализу и припремати се за утакмицу против Широког Бријега – рекао је тренер Борца Винко Мариновић.

Меч са Широким Бријегом, који је јесењу полусезону завршио на другом мјесту, игра се у петак од 18.00 часова у Бањалуци.