Борац након драме шокантно испао из Купа БиХ: Црвено-плави елиминисани након пенал-рулета, пресудна била осма серија

Фудбалери Борца доживјели су данас шокантну елиминацију из Купа БиХ…

Црвено-плави су били фаворити у дуелу са приједорским Рударом у оквиру осмине финала куп-такмичења, али су домаћи, након 1:1 у ”регуларном” дијелу, тријумфовали резултатом 6:5 након извођења једанаестераца и први изборили мјесто међу осам најбољих тимова.

Пресудна пенал-серија била је осма, када је Немања Марић матирао Николу Ћетковића за 6:5, након чега је капитен Борца Александар Субић погодио стативу.

Борац је, иначе, посљедњих 20-ак минута имао два играча више на терену након другог жутог картона за Марија Сајака и Александра Демоњића, али уз знатну бројчану предност на терену није успио да меч ријеши прије пенал-рулета.

Поменути Демоњић је приземним ударцем са 18 метара довео ”рударе” до предности у 13. минуту, а Борац је до одласка на одмор успио да се вратио у ”егал”.

Након слободног ударца Николе Нинковића у 43. минуту са десне стране, лопту је на супротној стативи главом захватио Недељко Пишчевић и прварио ”јединицу” домаћих Кристијана Секулића.

У 69. и 71. минуту други жути картон добили су Марио Сајак и Демоњић, па су Приједорчани крај меча дочекали са девет играча на терену. Ипак, и као такви, знали су да запријете преко Жоаа Паула Да Силве и Немање Пекије, док је Борац у посљедњем од шест минута надокнаде пропустио шансу да тријумфује.

Секулић је ”скинуо зицер” Јакову Благаићу, а с обзиром да је то била и посљедња прилика на утакмици, приступило се пеналима…

Није добро почело за Борац јер је Миле Ковачевић реализовао први пенал за Рудар Приједор, док је Секулић одбранио ударац Јове Лукића.

Друга и трећа серија донијели су преокрет – чувар мреже Борца Никола Ћетковић одбранио је ударце Да Силве и Филипа Микића, док су за Борац прецизни били Недељко Пишчевић и Енвер Кулашин.

У четвртој серији Жоао Сервос је изједначио на 2:2, док је Федор Предраговић послао лопту високо преко гола.

Пта серија почела је поготком Немање Пекије, Никола Нинковић се изборио са притиском па се ушло и у шесту серију, у којој су погађали Димитрије Јовановић и Јаков Благаић.

Седма серија понудила је поготке Момка Којића и Дарка Лазића, а питање побједника и путника у четвртфинале ријешено је, како смо рекли, у осмој.

Немања Марић је био сигуран за приједорски тим, док је капитен Борца Александар Субић погодио стативу.

”Рудари” сада чекају 21. фебруар и жријеб за четвртфинале Купа БиХ, док се Борац окреће обавезама у премијерлигашком такмичењу, које остаје једина опција за жељени пласман на европску сцену.

Први прољећни ривал у овом такмичењу, на Градском стадиону у Бањалуци, биће Широки Бријег (петак, 18.00 часова, ТВ Арена спорт).

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 1:1 (пеналима 6:5)

стријелци: 1:0 Демоњић (13.), 1:1 Пишчевић (43.), стријелци из пенала: Ковачевић, Сервос, Пекија, Јовановић, Којић, Марић (Рудар Приједор), Пишчевић, Кулашин, Нинковић, Благаић, Лазић (Борац), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 2000, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Сајак, Пекија, Демоњић, помоћни тренер Дошљак, Микић, Секулић (Рудар Приједор), Цвијановић, Пишчевић, Нинковић (Борац), црвени картони: Александар Демоњић (Рудар Приједор, 69. минут), Марио Сајак (Рудар Приједор, 71. минут).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић, Пекија, Ковачевић, Радаковић (од 60. минута Јовановић), Д. Билбија (од 78. минута Којић), Демоњић, Да Силва, Каменчић (од 65. минута Сервос), Сајак, Марић, Мармат (од 78. минута Микић). Тренер: Бојан Круљ.

БОРАЦ: Ћетковић, Јуриљ (од 66. минута Кулашин), Цвијановић (од 66. минута Благаић), Нинковић, Мркаић (од 66. минута Лукић), Војновић, Субић, Лагунџић, Лазић, Попара (од 46. минута Предраговић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)