Максимовић послије Олимпика: Како је све текло, био бих задовољан ”иксом”

Фудбалери Борца тешком муком су стигли до побједе над Олимпиком.

Све до 87. минута, на семафору је писало 0:0, а онда је Дејан Мелег нашао ”пукотину” у одбрамбеном зиду Олимпика, док је побједу, поготком из пенала, потврдио капитен Стојан Врањеш, у надокнади другог дијела.

Знали смо да ће утакмица бити тешка. Олимпик је урадио много тога у прелазном року, довели су много добрих играча. За нас није било изненађења кад су њихов састав и поставка у питању. Веома је битно да смо побиједили, али рекао сам и играчима и свима у клубу да неке ствари морамо да мијењамо како бисмо крајем априла и у мају били на нивоу који је потребан – рекао је тренер Борца Марко Максимовић на конференцији за новинаре послије утакмице.

Олимпик је на Градски стадион изашао чврсто, дјеловао је компактно у свим линијама тима.

Ако не поведе у првих 15-20 минута, Борац има проблем против свакога. Битно ми је да на овом дуелу нисмо примили гол. Искрен и поштен да будем, био сам задовољан да одиграмо неријешено, искрено да вам кажем. Кад сам видио како се ствари одвијају, утакмица је могла да оде и на другу страну, могло се десити… Покушали смо са Врањешом у шпицу, то је професионалац који ће одиграти све што се од њега тражи. Олимпик је одбијао све наше нападе. Добро смо одрадили неке ствари што се тиче посједа и преноса што смо тражили, гдје је Ћосић тражио дијагонале пар пута што смо тражили. Исто тако, ”увукла” су се и два-три погрешна паса у посљедњој линији… Противник ”намирише крв”, овог пута на нашу срећу то није успио да казни.

Максимовић је одлучио да од првог минута на терен пошаље младог Давида Чавића, а не Алмедина Зиљкића, што је многе изненадило.

Да ли се неко запитао колико је тренинга пропустио на припремама? Да ли се неко пита да ли нам је потребан за Вележ? Ћорић је послије 12 дана вожње бицикла у Анталији одиграо двије утакмице по 90 минута, и ову и ону против Крупе… Нама су битни и Ћорић и Закарић и Врањеш за 14 до 18 утакмица у полусезони. Ако немамо за них замјену, шта да радимо? Нема Јовановића, а Лукић је ван строја до краја сезоне. Морамо да идемо даље, не може вријеме стати… Анализирајте први дио сезоне. На 90 посто домаћих утакмица играо је исти састав, сад то ние тако. Неке ствари се мијењају и на неке ствари смо принуђени. Зашто је вЋосић играо штопера, а не Узелац? Зато што је бржи, а Узелац је за неке друге ствари. Уз неке грешке, пар контри је спријечио искључиво на хитрину – истакао је Максимовић.

У наредном колу, већ у петак, Борац ће гостовати екипи Вележа.