Лидер Прве лиге ФБиХ лак плијен за Борац – 1:6 за ”црвено-плаве”, за пласман у четвртфинале!

Фудбалери Борца експресно су заборавили разочаравајућу партију у прошлом премијерлигашком колу и ”протутњали” кроз Какањ, савладаши Рудар у борби за четвртфинале Купа БиХ резултатом 1:6!

Двоструки стријелац за наш тим био је повратник у састав Јово Лукић, који је у 12. минуту ”начео” домаће. Шест минута прије одласка на одмор прецизан је за 0:2 био Синиша Дујаковић, да би потом Борац у размаку од само шест минута у другом дијелу још три пута матирао немоћног Ајдина Динара.

У 59. минуту га је прво други пут на мечу савладао Лукић, одмах затим и Горан Закарић, док је част да ”запали петарду” имао Алмедин Зиљкић у 65. минуту.

Шести, посљедњи Борчев гол, постигнут у 76. минуту, био је дјело Бојана Марковића, а домаћи су у међувремену успјели само да постигну онај почасни, и то преко Мирзе Шубе.

Осим Борца, у четвртфинале, које је заказано за 3. март, данас су се још пласирали Сарајево, Жељезничар, Зрињски, Тузла City, Клис и Звијезда 09.

Посљедњи учесник ове фазе такмичења биће познат 14. новембра, када ће Вележ у одгођеној утакмици угостити Широки Бријег.

РУДАР (КАКАЊ) – БОРАЦ 1:6

стријелци: 0:1 Лукић (12.), 0:2 Дујаковић (39.), 0:3 Лукић (59.), 0:4 Закарић (60.), 0:5 Зиљкић (65.), 1:5 Шубо (пенал, 73), 1:6 Марковић (76), стадион: Градски у Какњу, без присуства гледалаца, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Зукић, Имамовић (Рудар), Дујаковић, Павловић (Борац).

РУДАР (КАКАЊ): Динар, Бешић, Алајбеговић, Шубо, Гаврић, Чехајић (од 72. минута Дервишагић), Имамовић, Сивац (од 72. минута Селимовић), Јусић, Мушија, Зукић. Тренер: Мирнес Буза.

БОРАЦ: Павловић, Радуловић, Јовановић (од 61. минута Круз), Зиљкић, Ћосић (од 46. минута Субић), Дујаковић, Бртан, Лукић (од 65. минута Марковић), Милојевић (од 61. минута Војновић), Георгиев, Закарић (од 69. минута Калесић). Тренер: Владо Јагодић.